live

Митрополит Епіфаній: В ПЦУ немає розколу – всі ієрархи за розбудову єдиної православної церкви в Україні

Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Фото: pomisna.info/свящ. Іван Сидор
загрузка...
загрузка...

Митрополит Епіфаній зазначив, що практично всі 65 архієреїв єдині в думці, що Православна церква України надалі повинна утверджувати свій автокефальний статус, бути в єдності і намагатись отримати визнання з боку інших православних церков.

Про це він зазначив в інтерв’ю ВВС Україна.

«Протягом останніх днів лунало багато заяв, але в ПЦУ немає розколу. Ми поважаємо святійшого патріарха Філарета, який багато зробив, щоб українська церква стала автокефальною. Але думки окремих архієреїв не демонструють позицію всієї церкви. Загалом у нас є 65 архієреїв, які практично всі єдині в думці, що ми як Православна церква України надалі повинні утверджувати свій автокефальний статус, бути в єдності і намагатись отримати визнання з боку інших православних церков. Тому хоч і є заява певного ієрарха, але це не відгукується в серцях інших наших співбратів архієреїв, які хочуть єдності і бажають надалі спільно розбудовувати єдину визнану помісну православну церкву», – зазначив Митрополит Епіфаній.

Нагадаємо, почесний патріарх нарікає, що він не має влади у новій церкві, хоча йому її нібито обіцяли перед Об’єднавчим собором 15 грудня 2018 року.

Святійший Філарет продовжує називати себе патріархом і стверджувати, що Київський патріархат, який влився в ПЦУ, досі існує.

На 14 травня він навіть запросив ієрархів церкви до Володимирського собору, що дехто розцінив як огляд власних прихильників перед наступом на Епіфанія.

Проте до нього приїхали тільки четверо єпископів з 65.

Ввечері 14 травня з’явилась жорстка заява 90-річного Філарета з критикою Епіфанія та вимогою дати більше влади у порушення статуту та томосу.

А 15 травня почесний патріарх зібрав прес-конференцію, на якій повторив свої вимоги та жорстко розкритикував особисто митрополита Епіфанія.

Loading...
Loading...
Loading...