Новини » Економіка 16 травня, 2019, 21:27
Костянтин Стеценко підбив підсумки інвестиційної діяльності страхових компаній у 2018 році,– ICU
Костянтин Стеценко
Костянтин Стеценко

Четвертий рік поспіль група ICU підтверджує лідерство на ринку надання інвестиційних послуг страховим компаніям, згідно з рейтингом «Insurance TOP».

Спеціалізований журнал страхового ринку України «Insurance TOP» щорічно проводить рейтинг учасників страхового ринку на основі їх офіційної звітності. Кількісні та якісні показники учасників ринку публікуються за класами страхування, категоріями клієнтів, страховими non-life преміями, виплат та іншими номінаціями.

Група ICU здобула перемогу в номінації «Інвестиційний партнер страхових компаній», ставши найбільшим торговцем ОВДП на страховому ринку за підсумками 2018 року, як і протягом попередніх 2014-2017 рр.

Як зазначив керуючий партнер ICU Костянтин Стеценко, в 2018 році страхові компанії продовжили нарощувати обсяги інвестицій в державні цінні папери. За підсумками року, вкладення страховиків в ОВДП збільшилися на 1.3 млрд грн, а загальний обсяг державних облігацій в структурі активів страхових компаній склав 19.4%.

«Цьому зростанню також сприяли нові нормативні вимоги до якості активів страховиків. За законом, 20-40% страхових резервів кожної компанії повинні бути низькоризикованими. Відтак, цей обсяг повинен направлятися в надійні інструменти, якими, по нормативній базі, є ОВДП, облігації МФО, поточні рахунки і депозити в банках з високим інвестиційним рейтингом, їх облігації і ще кілька профільних для страховиків варіантів розміщення коштів », – пояснює Костянтин Стеценко.

При цьому прибутковість річних гривневих ОВДП більш ніж на 2% перевищує середню прибутковість депозитів в банках з високим інвестиційним рейтингом. У підсумку, згідно з даними журналу, за четвертий квартал 2018 року грошові кошти страхових компаній на поточних рахунках зросли на 4.6%, на депозитах – на 1%, а в ОВДП компанії розмістили на 6.5% коштів більше.

«Крім низькоризикованого характеру інвестицій та високої прибутковості, ОВДП також забезпечують страховикам хеджування валютних ризиків. Також страхові компанії інвестують в державні папери для ефективного управління короткостроковою гривневою ліквідністю. За рахунок РЕПО-угод кошти можна розміщувати на короткий термін під ставку 17-17.5% і так само оперативно повертати їх зворотнім викупом», – коментує Костянтин Стеценко.

Довідка:

Група ICU – незалежна фінансова група, яка надає послуги з управління активами і приватним акціонерним капіталом. Група спеціалізується на ринках Центральної і Східної Європи.

Заснована в 2006 році фахівцями з ING, група ICU є лідером з управління активами в Україні. Під її управлінням перебувають активи в розмірі понад 500 млн доларів.

З 2015 року група ICU є членом Ліги страхових організацій України (ЛСОУ) і виступає основним інвестиційним партнером і консультантом страхових компаній з питань інвестування і управління активами.

Також повідомлялося, що ICU допомагає українським журналістам отримувати профільні економічні знання.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 12:48 :57