live

Голову КСУ зняли у день, коли він мав на догоду Коломойському скасувати люстрацію, – Чорновіл

14 травня, у день гучної відставки з посади голови Конституційного Суду, Станіслав Шевчук готувався провести визнання неконституційним Закону про люстрацію. Замовником цього рішення став Ігор Коломойський, який таким чином мав намір узаконити призначення на посаду керівника Адміністрації Президента свого наближеного юриста Андрія Богдана. Але «щось пішло не так» і відбувся цілий ланцюжок процесів, які завадили цій афері.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці пише журналіст та політичний діяч Тарас Чорновіл. Подаємо його допис у повному обсязі.

«Я ніяк не міг зрозуміти, чому Зеленський приховує імена двох визначальних чиновників: голови адміністрації президента та секретаря РНБО. Вони вкрай необхідні Зеленському. Сам новачок не вміє ні переговори вести, ні з журналістами спілкуватися, ані не спроможний увійти в курс справ та почати переймати владу від чинного Президента Порошенка. Натомість, він примножує скандали, регулярно виставляє себе ід…м, абсолютно не готовий до дня, коли влада звалиться до його рук. І не ставить перед собою обох чиновників, які могли б його представляти.

Мені здається, що, принаймні, з кандидатом на посаду голови адміністрації все стало на свої місця. Річ у тому, що реальний вигодонабувач президентських виборів олігарх Коломойський, оскільки перейшов до розряду ворогів Сполучених Штатів Америки, не може носа висунути за межі Ізраїлю. А, як я вже писав, Україна – держава «контактної політики», тому новачка треба не просто контролювати, а постійно тримати в руках. Це можна робити за допомогою своєї людини на посаді голови адміністрації преЗЄдента – він має бути дійсно довіреною особою олігарха. Таких в Україні не надто багато – Коломойський вмів псувати відносини з людьми й множити своїх ворогів. Але на посаду надавався такий собі довірений юрист Андрій Богдан. Він спершу повністю утримував під контролем виборчу кампанію (про це йшлося в розслідуваннях Бігус-інфо), а зараз контролює кожен крок новачка.

Звісно, призначити головою адміністрації юриста Коломойського – це трохи не комільфо. Але останніми тижнями йшла доволі активна кампанія з відмивання Богдана – численні інтерв’ю та коментарі про його виключно ділові контакти з олігархом та дружні стосунки з Зеленським. Для неперебірливих 73% це б зійшло за чисту монету. Але була одна проблема – Богдан перебуває під люстрацією як високопосадовець часів Януковича, а тому до 2024 року не може працювати на держслужбі. Ну але такі детальки ніколи не турбували олігарха – він завжди вмів «мотивувати» українських суддів. Цього разу взялися вмотивувати аж сам Конституційний Суд. Одне просте рішення про скасування закону про люстрацію і Андрій Богдан уже більше не одіозна люстрована постать режиму Януковича, а цілком добропорядний громадянин. Саме про це домовлявся Богдан під час утаємниченого візиту до голови КСУ. Але щось пішло не так. Візит відстежили й злили Бігусу, а той уже зробив те, що вміє найкраще – швидко й гучно поширив інформацію, як і докази зв’язків найближчої родини голови КСУ з командою Зеленського. І в той день, коли Конституційний Суд уже мав розглянути закон про люстрацію на предмет конституційності, вибухнув скандал і судді більшістю голосів висловили недовіру своєму очільнику.

Коли скандал лише почав розгорятися, до Києва терміново прилетів партнер Коломойського Боголюбов, але він – не Коломойський, його впливів недостатньо, щоб переломити весь склад КСУ та закрити рота численним журналістам. І тепер ситуація для Зеленського зовсім ідіотська. Він прискорював час інавгурації, а тут більше до речі вже відкладати подію. Бо після інавгурації вже ні на мить відкладати оголошення ключового призначення не можна. А новачок без поводиря навіть в президентський кабінет зайти боїться. А якщо й зайде, то таких проблем наробить... І головне: не лише для країни, але й для своїх господарів. Для них же інтереси країни завжди на другому місці. А в нас розкручується дуже жорстка інтрига. Потерпілою стороною звично буде вся країна. На жаль, не лише 73% насєлєнія, яке зробило такий вибір, але й інша, адекватна чверть українського народу...

Про всі перипетії з відставкою старого та призначенням нового голови КСУ читайте у матеріалі: «Нова голова Конституційного Суду: хто така Наталія Шаптала».

А сьогодні вночі стало відомо, що в Україну повернувся і Ігор Коломойський.

Loading...
Loading...
Loading...