live

Глава ПЦУ спростував закид у несамостійності: залежний від Синоду, а не Константинополя і Банкової

Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Фото: pomisna.info

Митрополит Епіфаній відповів на звинувачення щодо несамостійності його управління Церквою, зазначивши, що керує ПЦУ колегіально разом з Синодом та архієреями. Водночас він відкинув твердження, що тісно залежний від Вселенського Патріарха та Адміністрації Президента.

Про це він розповів в інтерв’ю ВВС Україна.

«Я, як предстоятель самостійно, тобто одноосібно, можу ухвалювати не всі рішення. Бо 15 грудня на Об’єднавчому соборі ми заклали іншу модель керівництва церквою. Я одноосібно не маю права змінювати статут, не маю права порушувати канонічний порядок. Бо те, що було прийнято на помісному соборі, повинно втілюватись в життя. Існує думка, що можливо одноосібно керувати церквою, але ми хочемо бути відкритою, демократичною церквою, яка керується синодом, архієрейським собором і помісним собором. В своїх рішеннях я враховую думку архієреїв та духовенства.

В нашій єдиній помісній Православній церкві предстоятель покладається на Священний синод, архієреїв, вивчає їхні думки та приймає рішення, але не має права одноосібно змінювати положень статуту і томосу, які були прийняті Вселенським патріархом і собором 15 грудня», – повідомив глава ПЦУ.

Також він спростував закиди про те, що на його рішення мають вирішальний вплив у Константинополі чи владних кабінетах Києва.

«Я не керуюсь вказівками чи то влади, чи Константинополя. Ніхто не має права втручатись у наші внутрішні справи – ні держава, ні інша помісна православна церква, навіть Вселенський патріарх. Але звертатись до нього за порадами чи поясненнями певних моментів, що стосуються томосу чи статуту, ми маємо право. Але загалом ми керуємось внутрішньо – предстоятель, демократичний синод, склад якого в майбутньому змінюватиметься шляхом ротації. Все, як прописано в томосі та статуті, який ми прийняли на Об’єднавчому соборі», – зазначив митрополит Епіфаній.

Нагадаємо, глава ПЦУ спростував наявність розколу серед архієреїв Церкви.

Напередодні почесний патріарх Філарет висловив нарікання, що він не має влади у новій церкві, хоча йому її нібито обіцяли перед Об’єднавчим собором 15 грудня 2018 року.

Святійший Філарет продовжує називати себе патріархом і стверджувати, що Київський патріархат, який влився в ПЦУ, досі існує.

На 14 травня він навіть запросив ієрархів церкви до Володимирського собору, що дехто розцінив як огляд власних прихильників перед наступом на Епіфанія.

Проте до нього приїхали тільки четверо єпископів з 65.

Ввечері 14 травня з’явилась жорстка заява 90-річного Філарета з критикою Епіфанія та вимогою дати більше влади у порушення статуту та томосу.

А 15 травня почесний патріарх зібрав прес-конференцію, на якій повторив свої вимоги та жорстко розкритикував особисто митрополита Епіфанія.

Сьогодні у ПЦУ різко відповіли Філарету, що Предстоятелем є митрополит Епіфаній, а УПЦ КП – не існує.Loading...
Loading...
Loading...