Новини » Політика 16 травня, 2019, 15:30
Епіфаній особисто пояснив причину своєї відсутності у відеозверненні від Зеленського
Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Фото: facebook.com/epifaniy
Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Фото: facebook.com/epifaniy

Глава ПЦУ отримував запрошення взяти участь у відеозверненні релігійних лідерів до мешканців Донбасу, але висловив особливу думку щодо нього: звертатися в рамках всеукраїнської ради церков і релігійних організацій. Але через недосвідченість команди Зеленського цю пропозицію не було почуто.

Про це він розповів в інтерв’ю ВВС.

«Виникло певне непорозуміння. До цього часу ми завжди зверталися в рамках всеукраїнської ради церков і релігійних організацій. Це було вперше таке відеозвернення.

З мого боку було прохання, що давайте продовжувати в тому ж напрямку, в якому ми працювали протягом понад 20 років. Ми узгоджуємо певну позицію, дискутуємо навіть, але вийшовши на певну чітку позицію, ми її озвучуємо, підписуємо разом.

Тому і надалі ми готові в рамках Всеукраїнської ради церков робити певні звернення. Але, напевно, тому що немає якогось досвіду, і виникли певні непорозуміння», – зазначив Митрополит Епіфаній.

Також він поділився своїми враженнями від зустрічі з новообраним Президентом:

«Загалом у мене склалося позитивне враження, що і в майбутньому держава не буде втручатися у внутрішні справи церкви. І ми будемо спільно, підтримуючи один одного, розбудовувати українську державу. В якій буде також утверджуватися і незалежна помісна українська православна церква. Тому і надалі ми будемо співпрацювати і підтримувати владу в тих діях, які покликані утвердити в Україні мир, стверджувати українську державу як європейську, незалежну, демократичну країну».

Нагадаємо, глава ПЦУ спростував наявність розколу серед архієреїв Церкви. Спростував закид у несамостійності, запевнивши, що залежний від Синоду, а не Константинополя і Банкової. Відтак заявив, що на синоді 24 травня не планується жодних кардинальних дій ні щодо ПЦУ, ні щодо Філарета.

Напередодні почесний патріарх Філарет висловив нарікання, що він не має влади у новій церкві, хоча йому її нібито обіцяли перед Об’єднавчим собором 15 грудня 2018 року.

Святійший Філарет продовжує називати себе патріархом і стверджувати, що Київський патріархат, який влився в ПЦУ, досі існує.

На 14 травня він навіть запросив ієрархів церкви до Володимирського собору, що дехто розцінив як огляд власних прихильників перед наступом на Епіфанія.

Проте до нього приїхали тільки четверо єпископів з 65.

Ввечері 14 травня з’явилась жорстка заява 90-річного Філарета з критикою Епіфанія та вимогою дати більше влади у порушення статуту та томосу.

А 15 травня почесний патріарх зібрав прес-конференцію, на якій повторив свої вимоги та жорстко розкритикував особисто митрополита Епіфанія.

Сьогодні у ПЦУ різко відповіли Філарету, що Предстоятелем є митрополит Епіфаній, а УПЦ КП – не існує.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 22:35 :42