Новини » Політика 16 травня, 2019, 14:37
Епіфаній: На синоді 24 травня не планується кардинальних дій ні щодо ПЦУ, ні щодо Філарета
Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Фото: pomisna.info/Іван Сидор
Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Фото: pomisna.info/Іван Сидор

24 травня відбудеться засідання Священного синоду ПЦУ – колегіального керівного органу Церкви. На ньому мають намір обговорити усі актуальні питання та проблеми. Зокрема, й ситуацію з останніми заявами Почесного Патріарха Філарета.

Про це митрополит Епіфаній розповів в інтерв’ю ВВС.

«Загалом на Священному синоді буде обговорюватися загальний стан справ в нашій церкві і, можливо, буде дана оцінка тим діям, які до цього часу були звершені», – зазначив глава ПЦУ.

Також митрополит Епіфаній повідомив, що не бачить підстав для кардинальних дій з боку Синоду:

«Я, як предстоятель, і Священний синод покликаний все робити задля того, щоб у церкві панувала єдність і мир. Ми не будемо нічого робити того, що руйнує нашу єдність.

Загалом я опираюся на думку і позицію абсолютної більшості єпископів Православної церкви України, не лише членів синоду. І ми єдині в тій думці, що все, що відбулося після об’єднання, те, що було прийнято на Об’єднавчому соборі, задовольняє сучасний стан нашої церкви.

Тому робити якісь кардинальні зміни немає жодної потреби».

Щодо того, чи планується «відлучення», чи інші дисциплінарні дії щодо Почесного Патріарха Філарета, митрополит Епіфаній пояснив:

«Я б не хотів коментувати якісь речі, які вносять певний дисонанс, які вносять розділення. Навіщо говорити «на спокій» «відлучення»? Це безпідставно і лише збурює пристрасті.

Я кажу, ми покликані бути єдиними. І не обговорювати ті питання, які вносять деструктив…

Ми прагнемо єдності, ми прагнемо, щоб в нашій церкві панував мир…

А заяви, які лунають від деяких ієрархів, на жаль, зараз підтримуються засобами масової інформації нашого сусіда, який не бажає, щоб в нашій церкві панував мир».

Нагадаємо, глава ПЦУ спростував наявність розколу серед архієреїв Церкви. Також спростував закид у несамостійності, запевнивши, що залежний від Синоду, а не Константинополя і Банкової.

Напередодні почесний патріарх Філарет висловив нарікання, що він не має влади у новій церкві, хоча йому її нібито обіцяли перед Об’єднавчим собором 15 грудня 2018 року.

Святійший Філарет продовжує називати себе патріархом і стверджувати, що Київський патріархат, який влився в ПЦУ, досі існує.

На 14 травня він навіть запросив ієрархів церкви до Володимирського собору, що дехто розцінив як огляд власних прихильників перед наступом на Епіфанія.

Проте до нього приїхали тільки четверо єпископів з 65.

Ввечері 14 травня з’явилась жорстка заява 90-річного Філарета з критикою Епіфанія та вимогою дати більше влади у порушення статуту та томосу.

А 15 травня почесний патріарх зібрав прес-конференцію, на якій повторив свої вимоги та жорстко розкритикував особисто митрополита Епіфанія.

Сьогодні у ПЦУ різко відповіли Філарету, що Предстоятелем є митрополит Епіфаній, а УПЦ КП – не існує.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 02:15 :12