Чому політики брешуть і як вберегтися від фейків: у Львові конференція про епоху постправди

Інформаційна безпека лежить в основі стійкості нації.

Про це йшла мова під час відкриття у Львові конференції «Digital-комунікації в епоху постправди: реалії та виклики», передає кореспондент ІА ZIK.

Виконавчий директор Міжнародного центру оборони і безпеки Дмітрій Теперик (Естонія) розповів про проект «Стійка Україна» і про загрози для стійкості нації в цифрову епоху. За його словами, ця стійкість має багато аспектів, однак він сфокусувався на проблемах комунікаційної та інформаційної безпеки.

Зокрема, Дмітрій Теперик акцентував на тому, що дуже агресивно в цьому плані працює Російська Федерація, що використовує для поширення своєї пропаганди як медіа, так і соцмережі. В тому числі експлуатуючи для цього ностальгію старшого покоління за Радянським Союзом, а також маніпуляції навколо святкування 9 травня. За його словами, із цією проблемою стикається також його рідна Естонія, яка вже майже 30 років будує свою систему захисту від Росії в інформаційній сфері. Натомість далеко не всі європейські країни належним чином усвідомлюють цю загрозу.

«Україна робить прогрес у цьому плані, хоча ще багато що може робитись краще. Це буде викликом для нової влади», – зазначив він.

Редактор VoxCheck Максим Скубенко розповів про фактчекінг і його значення у світі.

За його словами, проблема полягає в тому, що інформація про те, що того чи іншого політика спіймали на брехні в якихось заявах, насправді фактично не впливає на його підтримку з боку виборців, яким певний політик просто «подобається» або «не подобається».

«Тому фактчекінг у світі трохи змінює напрямок, щоб не просто інформувати, а навчати людей критичного мислення», – зазначив він.

За його словами, політики тому й обманюють і маніпулюють, бо знають, що їхні заяви їхні прихильники перевіряти не будуть, а просто прийматимуть на віру.

Як повідомлялося, 16-17 травня у Львові триватиме VI науково-практична конференція «Digital-комунікації в епоху постправди: реалії та виклики». Організовує захід є Магістерська програма з медіакомунікацій Українського католицького університету.

Конференція «Digital-комунікація в епоху постправди: реалії та виклики» має на меті розглянути питання, як інформаційне середовище перетворюється на поле політичного протистояння: між політиками – у передвиборчій агітації, між державами – у процесі визначення своїх сфер впливу, між світоглядами різних груп – у визначенні особистих пріоритетів.

Loading...