Новини » Суспільство 16 травня, 2019, 14:28
Я на 100% українець. Бачу себе у бізнесі або політиці: головне з інтерв’ю Жана Беленюка
ZIK
ZIK

Жан Беленюк отримував дуже багато пропозицій виступати за інші країни. Чемпіон світу зізнається: спочатку й сам про це задумувався, але повернувшись з Олімпіади в Ріо, на якій він був за крок від тріумфу, в Україні його зустріли так, що всі питання відпали автоматично.

Найцікавіші заяви чемпіона Європи та світу Жана Беленюка у програмі «Перші другі з Наташею Влащенко» відібрав телеканал ZIK (прямі цитати подано в лапках).

Я завжди вмів за себе постояти. «З найменшого віку усі у дворі знали, що з Жаном краще не зв’язуватись. Жив у Києві на Куренівці. Район у нас цікавий, тому часто доводилось відстоювати свої позиції».

Я не був проблемною дитиною. «Завжди розумів, що добре, а що – погано, тому достатньо було лише самоконтролю. Часто у дитинстві ходив з друзями, які збирали недопалки і курили, але я не курив».

У 10-му класі я виборов друге місце на чемпіонаті Європи. «Тоді я зрозумів, що є результат, є бажання займатися спортом і перспективи великих перемог».

У школі мене поважали за мої здобутки, але одного разу я побився з однокласником. «Його мама сказала, що позбавить мене усіх спортивних звань, а самого однокласника забрала швидка. Я зрозумів, що свій потенціал у вуличних бійках краще не застосовувати».

Постійно стикався зі зверхнім ставленням людей через колір моєї шкіри. «Найцікавіше те, що зараз це навпаки переросло у любов. Мене часто впізнають через колір моєї шкіри, просять фото чи автограф».

Гонорари у греко-римській боротьбі не дозволяють навіть купити собі квартиру. «Чемпіон світу раніше отримував від держави лише 50 тисяч гривень, нині збільшили до 100 тисяч. Втім, мені пощастило, бо мене часто запрошують до різних рекламних кампаній».

Дуже рідко вживаю алкоголь. «Можу випити келих вина. Щоб люди не задавали зайвих питань, можу налити келих вина і пити його протягом всього дня народження. Втім, куріння чи наркотики – це точно не про мене».

Встановлювати сексуальні рекорди у ніч перед змаганнями не піде на користь нікому. «Я не практикував, але краще таки кілька днів перед змаганнями утриматися».

Я не одружений. «Не дуже люблю говорити про свої особисті відносини, але постійні стосунки у мене є. Дуже хотів би завести свою сім’ю».

У Міністерстві молоді і спорту на мене дивляться скоса. «Я постійно висловлюю різні вимоги, постійно щось мене не влаштовує. Останнім часом вже нічого не говорю, якщо всіх все влаштовує. Я не збираюсь кричати на самоті».

У мене було багато пропозицій виступати за інші країни. «Я багато про це думав перед Олімпіадою. Втім, коли я повернувся з Ріо-де-Жанейро і почув багато слів подяки від людей, які вболівали, я подумав, що гроші-грошима, але як я дивитимусь цим людям в очі? Це була б справжня зрада».

Після поїзди на батьківщину батька в Руанду я зрозумів, що я на 100% українець. «Я познайомився з родичами батька, зараз спілкуємось у месенджері. Втім, я зрозумів, що те середовище, в якому ти виріс, тебе й сформувало».

Бачу себе у бізнесі або політиці. «У політиці зробив би все для того, щоб спортсмени були почутими. Поки що я не отримував жодних пропозицій щодо майбутніх виборів, але я й сам хочу спочатку виступити на Олімпіаді в Токіо».

У політиці найперше виступив би за закон про меценатство. «Я вже сьогодні часто дискутую на тему того, аби бізнес міг вкладати гроші у спорт, отримуючи за це певні преференції для себе».

Нагадаємо, у квітні на Чемпіонаті Європи з греко-римської боротьби у Бухаресті Жан Беленюк здобув чергове золото.

Повне інтерв’ю можна переглянути на каналі ZIKу в YouTube

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 23:54 :52