live

Археологи розкопали «Кімнату сфінкса»

Археологи знайшли таємну кімнату в палаці давньоримського імператора Нерона. Її назвали «Кімната сфінкса».

Про це інформує Соцпортал.

Стіни кімнати були прикрашені фресками, що зображали реальних і міфічних істот. Археологи, які ведуть роботи з відновлення палацу давньоримського імператора Нерона, виявили кімнату-схованку. Вона розташована під землею, а її стіни були прикрашені фресками з зображеннями реальних і міфічних істот.

Приміщення, яке отримало назву «Кімната сфінкса», було виявлено випадково під час проведення реставраційних робіт у палаці Domus Aurea («Золотий будинок»). Палац був побудований вже після Великої пожежі Рима. Він складався з 300 кімнат і займав площу понад 300 акрів.

На стінах приміщення можна було побачити зображення кентаврів, які танцюють навколо бога Пана, деякі з них тримають музичні інструменти. На інших малюнках були зображені птахи і морські мешканці, воїни з мечами, щитами і луками, які билися з пантерою. Зображення були виконані в червонуватих тонах зі слідами позолоти. Окремо також розташовувалося зображення «тихого і самотнього сфінкса», яке було центральним в композиції кімнати.

Читайте також: Вчені виявили «таємну кімнату» всередині піраміди Хеопса

Сучасники Нерона не любили імператора, оскільки він був тиранічним і жорстоким. Після його смерті були прикладені значні зусилля для того, щоб стерти всі свідчення існування його «Золотого будинку». Так, приміщення палацу були розібрані, а на їхньому місці були споруджені нові будови. Разом з тим, у XV столітті руїни палацу були випадково виявлені, з середини ХХ століття ведуться активні роботи з його реставрації. У 2010 році обрушилася більша частина стелі палацу.

Читайте також: Пошуки Атлантиди: археологи виявили на дні Тихого океану велетенську пірамідуLoading...
Loading...
Loading...