Новини » Економіка 15 травня, 2019, 12:37
Журналісти дослідили, хто керує виведеними в офшори активами Коломойського
Ігор Коломойський. Фото: Дівєєв Сергій/УНІАН
Ігор Коломойський. Фото: Дівєєв Сергій/УНІАН

Український олігарх Ігор Коломойський має чимало активів, які виведені в офшори і записані на довірених осіб з Кіпру та США.

Про це йдеться у публікації Української правди «Trusted persons: хто управляє офшорними активами Ігоря Коломойского».

Зазначається, що Коломойський є власником медіа, сталеливарних, феросплавних, нафтових і газових активів; елітної нерухомості, морських терміналів, курортів та літаків. Усі ці активи входять в умовну групу «Приват» й нині частково арештовані.

Повідомляється, що арешт накладено тільки на ті активи, які напряму записані на мільярдера або задіяні у схемах виведення грошей з Приватбанку. Інші активи завбачливо виведені в офшори або записані на довірених осіб – trusted persons.

Зокрема, мова йде про фірми, яким належить нерухомість, сталеливарні й феросплавні заводи в США та Грузії.

В розслідуванні вказується, що жодна з цих компаній напряму не записана на Ігоря Коломойського. Але всі вони мають спільних менеджерів, юристів та адреси.

«Цікаво, що ці ж самі менеджери управляють не тільки металом та рудою, а ще декількома групами компаній, які також фігурують у справі щодо виведення грошей із Приватбанку», – йдеться у публікації.

Так, один з довірених осіб Коломойського, кіпріот Панікос Симеу – керуючий партнер кіпрської юридичної фірми «Symeou & Konnaris LLC».

Зазначається, що Симеу був керівником кіпрської фірми «Sabulong trading ltd», одна з компаній, у якої ГПУ у 2017 році конфіскувала $1,3 млрд, вкрадені в України злочинною організацією, створеною колишнім президентом України Віктором Януковичем.

Повідомляється, що Коломойський довіряє Симеу значно ширший перелік активів: медіа, сталеливарні заводи, підприємства з виробництва шин та морські термінали.

Другий партнер олігарха американець Корф Мордехай – керівник його численних сталеливарних та марганцевих підприємств у США.

Зокрема, саме Корф був не лише президентом заводу, він також був співвласником компанії Optima Acquisitions LLC, яка кредитувала завод Warren Steel.

Optima Acquisitions – інвестиційна компанія, зареєстрована в штаті Делавер, який не розкриває бенефіціарів. Корф Мордехай керував цією фірмою з 2008 року. Компанія Acquisitions є власником іншої американської фірми – Optima Specialty Steel, Inc, яка володіє низкою сталеливарних заводів у різних штатах США.

Повідомляється, що Коломойського з міжнародною корпорацією «Eurotire» пов’язує не тільки його довірений кіпріот Панікос Симеу. Є ще два інші зв’язки. Один з них – партнер олігарха Уріел Лейбер.

Уріел Цві Лейбер – американець, який з 90-тих активно розвивав бізнес в Україні. Особливо Лейбер цікавиться нафтою: протягом 1997-99 років заснував дві паливні компанії ТЗОВ «МАВЕКС» та ТОВ «ПЕТРОЛІУМ-ІНВЕСТ».

Зазначається, що вже у 2010 році Лейбер став членом наглядової ради ПАТ «Укрнафта». Цю посаду займає і нині, станом на 11.03.2019 року. Також Лейбер є директором американської компанії OPTIMA INTERNATIONAL OF MIAMI, INC.

Повідомляється, що за даними видання «Bloomberg», ця фірма займається виробництвом шин і є дочірнім підприємством ПАТ «КБ «Приватбанк»

І, звичайно, саме Лейбер є директором групи компаній «Eurotire».

З Коломойським група компаній «Eurotire» пов’язана не тільки двома довіреними особами. І українські, й офшорні компанії «Eurotire» фігурують у справах щодо виведення грошей із Приватбанку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 14:03 :17