Новини » Економіка 15 травня, 2019, 1:15
Запаси природного газу в ПСГ України зросли на 15%
Запаси природного газу в ПСГ України зросли на 15%
Запаси природного газу в ПСГ України зросли на 15%

Теми газопостачання та опалювального сезону в цьому, 2019 му, році будуть як ніколи гострими і актуальними. Причому, не стільки для самих українців, скільки для російської пропаганди, яка традиційно загрожує нашій країні «Холодомором». В першу чергу це пов’язано з тим, що в цьому році закінчується дія контракту на транзит російського газу через українську ГТС, який РФ має намір продовжувати на своїх умовах.

Про це повідомляє uainfo.

Як вирішиться питання з транзитним контрактом – питання друге, а ось те, що це жодним чином не вплине на опалювальний сезон 2019 го – це факт. Факт, доведений роками відсутності імпорту російського газу в Україну і альтернативою йому у вигляді власного газовидобутку в Україні, а також імпорту з ЄС.

Тим часом, підготовка до майбутнього опалювального сезону, в який Україна планує увійти з запасами 20 млрд м³, ведеться куди інтенсивніше, ніж в минулі роки і в підземні газові сховища нашої країни закачуються мільярди кубометрів «блакитного золота».

Так, з 4 квітня по 11 травня ПСГ України збільшили свої запаси відразу на 15,1%, або на 1 млрд 323,79 млн кубометрів – до 10,69 млрд м.

Інтенсивність наповнення ПСГ в цьому році перевищила показник 2018 го на 18,6%, а 2017 го – на 12,3%.

З урахуванням планів зустріти опалювальний сезон з 20 млрд м³, за період, що залишився необхідно буде наростити заповнення ПСГ до 1,6 млрд м³ щомісяця, що цілком можна реалізувати при нарощуванні імпорту і власного видобутку.

Загалом, схоже, знову не судилося замерзнути...

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 18:08 :01