live
Новини » Суспільство 946

Якщо зараз відмовитись від УПЦ КП, в церквах України лунатиме лише ім’я Московського патріарха, – Філарет

ZIK
загрузка...
загрузка...

Українська церква отримала томос, як Київська митрополія. І Вселенський Патріарх також не проти статусу Київського патріархату. Тому зараз, для того, щоб ставити питання про визнання Української православної церкви в статусі патріархату, треба об’єднатись і створити в Україні одну православну церкву. Якщо ж українська церква відмовиться від статусу патріархату, то це означатиме, що в Україні буде тільки один – Московський патріархат і ім’я Московського патріарха Кирила буде звучати по всій Україні.

Про це на прес-конференції заявив почесний Патріарх Філарет, яку транслював телеканал ZIK.

«Зараз нашим завданням є збереження єдності Української православної церкви, а також Київського патріархату в Україні, принаймні, поки що. Тому що ми отримали томос як Київська митрополія і ми дякуємо Вселенському Патріарху за це», – сказав Філарет.

За його словами, для зовнішнього світу українська церква є визнаною Вселенським патріархом Київська митрополія. І майбутнє за утворенням і визнанням саме Київського патріархату.

«Вселенський патріарх не відмовляється від того, що в майбутньому українська церква буде визнана в статусі патріархату. І про це офіційно заявив представник Вселенського Патріарха Архієпископ Даниїл. Тобто Вселенський Патріарх не проти статусу Київського патріархату. Але для того, щоб ставити питання про визнання Української православної церкви в статусі патріархату, треба об’єднатись і створити в Україні одну православну церкву», – наголосив він.

Саме тому, зараз найголовнішим завданням є об’єднати православ’я в єдину церкву. А для цього треба зберігати єдність вже в Українській православній церкві.

«Саме на цій позиції я стояв і стою – єдина Українська православна церква. На сьогодні вона Київська митрополія назовні, а в середині України вона – Київський патріархат. І я наполягаю на тому, щоб в Україні був Київський патріархат, бо якщо українська церква відмовиться від статусу патріархату, то це означатиме, що в Україні буде тільки один – Московський патріархат і ім’я Московського Патріарха Кирила буде звучати по всій Україні. Таким чином ми самі ліквідуємо згадування про Київського патріарха по Україні», – зазначив Філарет.

Нагадаємо, Почесний патріарх Православної церкви України Філарет закликає предстоятеля ПЦУ Епіфанія «нічого не робити всередині церкви» без його згоди. За його словами, сьогодні в Українській православній церкві відбувається «розділення, двовладдя, яке може призвести до печальних наслідків». Він звинуватив Епіфанія у відмові від домовленостей під час об’єднавчого собору 15 грудня.

 

Loading...
Loading...
Loading...