Новини » Економіка 15 травня, 2019, 18:50
Вирощування овочів фермерами і населенням економіст назвав проблемою для країни
ZIK
ZIK

До того часу, поки населення та малий бізнес масово вирощуватимуть овочеву продукцію, контролювати ситуацію з цінами буде неможливо.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст Борис Кушнірук.

Економіст, коментуючи здорожчання овочевої групи, нагадав, що зростання цін на овочі експерти прогнозували ще торік, оскільки був поганий урожай. На його думку, фактором, який призвів до зростання цін, не був експорт овочів за кордон.

«Є фактор суттєвіший. Він пов’язаний із тим, що в нас овочевою групою займається малий бізнес і населення. А тут є проблема, тому що у світі, зокрема у Європі, уявити, що населення є суб’єктом, який формує дуже суттєво частку ринку, неможливо. Для нас є проблемою, бо ми не знаємо, що висаджує населення і скільки потім потрапить на ринок, тому в нас виникає ситуація, коли в якісь роки люди садять одну позицію, і потім, коли гарний урожай, його немає куди подіти», – зазначив Борис Кушнірук.

Він наголосив, що до того часу, поки населення масово вирощуватиме овочеву продукцію, контролювати ситуацію неможливо.

Борис Кушнірук також звернув увагу на іншу проблему – зі зберіганням сільськогосподарської продукції.

«Ми не маємо на сьогодні достатньої кількості якісних сховищ для зберігання продукції, тому що це дорого, і маленьке фермерське господарство не може побудувати якісне сховище. А об’єднання фермерських господарств у кооперацію, яка змогла б побудувати, зокрема, і за допомогою держави, ці сховища, немає», – зазначив Борис Кушнірук.

Нагадаємо, директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко заявив, що в Україні взагалі відсутній підрахунок збору врожаю, рівня споживання та кількості експорту.

Як повідомляли, за перший квартал 2019 року експорт продукції агропромислового комплексу з України до країн ЄС збільшився порівняно з 2018 роком на 24,4%. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 06:59 :10