live

Втрата підтримки МВФ: економіст пояснив, за що торгуються Нацбанк і Кабмін

ZIK

Найвірогідніше, держава може втратити підтримку МВФ розміром в 1 мільярд доларів через власну позицію щодо розвитку економіки.

Це зауважив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Пан Дорошенко підтримав заяву Прем’єра Володимира Гройсмана про те, що Україна може досить швидкими темпами наростити середню заробітну плату.

«Національний банк і Кабмін останні два роки боролися з інфляцією, щоб доходи українців не знецінювалися через зростання вартості. Наразі ці питання майже вирішені, і хоч інфляція і вийшла за межу, вона складає близько 8%», – зазначив Олексій Дорошенко.

На його думку, зараз саме час визначатися із новими завданнями для економіки країни, а зокрема з кредитуванням бізнесу.

«Я прогнозую, що зараз відбувається процес торгу між Національним банком та Кабміном, щоб напрацювати ключові посили для подальшої роботи з економікою.

У цьому випадку, найвірогідніше, держава втратить підтримку МВФ розміром у 1 мільярд доларів, адже на їхній погляд Україна не має права кредитувати у власну промисловість за рахунок державного сектору. Але саме через такі кроки ми зможемо підштовхнути промисловість вперед, а відтак почне рости ВВП», – пояснив Олексій Дорошенко.

Як повідомляли, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про те, що у 2021 році середня зарплата українців може становити $620.

Раніше зазначалося, що в Україні середня зарплата у доларах майже досягла рівня 2013 року.



Loading...
Loading...
Loading...