Новини » Політика 15 травня, 2019, 11:39
Від ГПУ та СБУ у Раді вимагали результатів розслідувань щодо нової очільниці КСУ

Ситуація із новою головою КСУ є класичним прикладом, як влада створювала для себе лояльних людей.

Про це під час ранкового засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK, заявила народний депутат України Олена Сотник.

Нардеп нагадала, що КСУ отримав нового голову – Наталію Шапталу, яка і буде приводити до присяги новообраного Президента України Володимира Зеленського.

«Я нагадаю, ця суддя є однією з тих, хто приймав рішення КСУ, що дали можливість Януковичу отримати додаткові повноваження, що, фактично, призвело до узурпації влади. Після цього у 2015 році ГПУ порушує кримінальне провадження за фактом того, що таке рішення було прийняте і, фактично, призвело до узурпації влади. СБУ також у 2015 році порушує кримінальне провадження за захоплення державної влади колишнім президентом у неконституційний спосіб, а також щодо ймовірного зловживання суддями КСУ своїм службовим становищем», – заявила Олена Сотник.

Нардеп звернулася із запитаннями до Генерального прокурора та СБУ, де є результати розслідувань щодо цих кримінальних проваджень. Олена Сотник заявила, що результатів немає, оскільки ця ситуація є класичним прикладом, як влада створювала для себе лояльних людей.

Нагадаємо, 14 травня зі ЗМІ стало відомо про те, що на спеціальному засіданні Конституційного Суду (КС), на якому представники структури розглядали висновок Постійної комісії з питань регламенту та етики, більшість суддів проголосувала за висловлення недовіри голові КСУ Станіславу Шевчуку.

Того ж дня судді Конституційного Суду звільнили голову суду Станіслава Шевчука з посади судді під час спецзасідання.

Станіслав Шевчук вважає своє звільнення антиконституційним переворотом і обіцяє боротися.

Новою очільницею КСУ стала Наталія Шаптала, у якої у вересні 2019 року спливає термін повноважень.

Народний депутат України Юрій Одарченко заявляв, що, якщо екс-голова Конституційного суду Станіслав Шевчук оскаржить рішення про своє звільнення, тоді затягнеться легітимізація новообраного Президента Володимира Зеленського.

15 травня голова ВРУ Андрій Парубій повідомив, коли Рада візьметься за проекти постанов щодо дати інавгурації Президента.

Читайте більше новин на тему: інавгурація

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 11:58 :27