Василь Іванчук увосьме став переможцем шахового Меморіалу Капабланки

Василь Іванчук

У Гавані завершився 54-й за ліком Меморіал екс-чемпіона світу з шахів Хосе-Рауля Капабланки, в якому тріумфував український гросмейстер Василь Іванчук. Загалом, за головний приз турніру в столиці Куби у два кола сперечалися шестеро учасників.

Для львів’янина Іванчука цей турнір був особливим. По-перше, він вже сім разів ставав тут кращим, а, по-друге, це був перший турнір Василя Іванчука після того, як йому виповнилося п’ятдесят років, пише ldufk.edu.ua.

Меморіал екс-чемпіона світу з шахів Хосе-Рауля Капабланки у Гавані завершився тріумфом 50-річного львів’янина Василя Іванчука / ldufk.edu.ua
Меморіал екс-чемпіона світу з шахів Хосе-Рауля Капабланки у Гавані завершився тріумфом 50-річного львів’янина Василя Іванчука / ldufk.edu.ua

Коли аналізувати увесь турнір загалом, то приходиш до висновку, що реально на перше місце претендували лише троє шахістів. Крім українця, це молодий американець Сем Севіан та Давид Антон з Іспанії, хоча рейтинг-фаворитом Меморіалу був Башкаран Адхібан з Індії.

Проте, одразу зі старту лідерство захопив саме випускник Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Василь Іванчук. Він грав у технічній манері, не намагаючись форсувати події. Майстерність і краще розуміння позиції принесли Василю дві перемоги у першому колі.

На старті другого кола львів’янин додав ще два виграші. І знову – технічні дії, прагнення до простих зовні, але стратегічно складних позицій, де гра на нюансах краще вдавалося більш досвідченому шахісту.

За два тури до кінця Василь Іванчук на очко випереджав іспанця Давида Антона. І тут в нашого шахіста сталася єдина осічка на турнірі. Він чорними поступився американцю Сему Севіану, причому цього разу не врятував туровий ендшпіль, де можна було боротися за нічию.

Проте в останньому раунді у досить нервовій партії з індусом Башкараном Адхібаном з Індії Василь все ж таки взяв гору. Таким чином, українець здобув перемоги у половині зустрічей. Остаточно трійка призерів є такою: Василь Іванчук – 7 очок з 10 можливих, Давид Антон та Сем Севіан – по 6,5.

Окрім завоювання увосьме головного призу Меморіалу Хосе-Рауля Капабланки, Василь Іванович на практиці пеконливо довів, що перемагати на престижних шахових турнірах можна й після 50-ти.

Loading...