Новини » Суспільство 15 травня, 2019, 11:40
В Україні хочуть знищити українську церкву, – патріарх Філарет
ZIK
ZIK

Українська церква зміцніла і показала свою силу на війні, яка зараз триває на сході України. Оскільки, антиукраїнські сили, які борються з Українською автокефальною церквою уже майже 30 років, не можуть її побороти, не можуть з цим змиритись. Тому боротьба триває.

Про це на прес-конференції заявив почесний Патріарх Київської і всієї Руси-України Філарет, яку транслював телеканал ZIK.

«Своє бачення щодо того, що зараз відбувається в українській церкві, я висловив у зверненні до української пастви і народу. Написав там правду, яка відбувається нині в Україні у церковному житті», – розповів Філарет

Також він зазначив, що хотів би додати, яку ж саме мету переслідують ті, хто хочуть знищити українську церкву.

«Йдеться про антиукраїнські сили, які борються з Українською автокефальною церквою уже майже 30 років і не можуть її побороти. Адже, замість того, щоб знищити її, вона навпаки виросла, зміцніла і показала свою силу на тій війні, яка зараз триває на сході. Також завоювала авторитет по всій Україні і тому ось цю церкву і хочуть знищити», – наголосив він.

Він наголосив, що знищити хочуть своїми ж руками, але приховано. Адже, Московський патріархат і Московський патріарх, які борються з ним з 1992 року, не можуть перемогти. І зараз шукають інших способів.

«Вони взялись за це зі силами, з якими я будував Київський патріархат. Хоча вони не виступають відкрито проти Патріарха Філарета, а заявляють: «Ми його шануємо», «Він такий поважний», «Зробив так багато», але Київський патріархат нам не потрібен. Також ставлять чимало питань: «Чому вам не потрібний Київський патріархат, ви ж його разом з Патріархом будували?», «Чому ви відмовляєтесь від того, від того, що будували?», «Чи розумієте ви, що руйнуєте те, що ви створили, і що привело до надання томосу? Адже, якби не було Київського патріархату ніякого б томосу не було б. А тепер ви кажете, що нам потрібне визнання інших церков і тому нам треба знищити Київський патріархат, щоб нас визнали інші церкви, правда це, чи ні?», – прокоментував Філарет.

І однозначно заявив, що це не правда. Бо ніхто із інших церков не визнає українську церкву не тільки як патріархат, а не визнає, і як українську православну церкву.

«Ми, насправді, це бачимо. Бо, навіть, ті церкви, які до томосу схилялись і казали, що визнають Українську православну церкву – автокефальною, якщо Вселенський патріарх дасть томос, то тепер ці ж церкви відмовляються. Але не відкрито, а під різними приводами», – наголосив він.

Адже, за його словами, молитовного єднання з Українською православною церквою немає ні грецька церква, ні кіпрська церква, ні єрусалимська церква, ні олександрійська. Не говорячи вже про сербську церкву, болгарську і інші церкви.

«Ніхто ж немає молитовного єднання. І поки що ми не бачимо шляхів, які б призвели до визнання. Тому, чому вони не визнають, причин багато. Але головна – це Москва. І тому там вона серед інших православних церков і в Україні та ж Москва діє, але уже тепер не через Московський патріархат, а через нас же. Коли наші архієреї виступають проти того, що вони створили – Київського патріархату», – додав він.

Нагадаємо, Почесний патріарх Православної церкви України Філарет закликає предстоятеля ПЦУ Епіфанія «нічого не робити всередині церкви» без його згоди. За його словами, сьогодні в Українській православній церкві відбувається «розділення, двовладдя, яке може призвести до печальних наслідків». Він звинуватив Епіфанія у відмові від домовленостей під час об’єднавчого собору 15 грудня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 21:54 :49