Новини » Світ 15 травня, 2019, 10:01
Ультраправа партія в Угорщині формує групу «самооборони»
Ласло Тороцкаі. Фото: EPA/TOMASZ GZELL
Ласло Тороцкаі. Фото: EPA/TOMASZ GZELL

Ультраправа угорська партія формує групу «самооборони», схожу на Угорську гвардію, яку було заборонено десять років тому.

Керівник антиімміграційного руху Mi Hazánk Mozgalom Ласло Тороцкаі заявив, що діяльність нового Національного легіону буде зосереджена в основному на «охороні традицій» та опануванні основних військових навичок, – пише видання Independent.

Угорська гвардія була сформована у 2007 році групою політиків, у тому числі Габором Вона, який очолює партію Йоббік. Група проводила акції з «захисту від циганської злочинності» у районах з великою кількістю ромського населення. У 2009 році її заборонили угорські суди.

Пан Тороцкаі заявив, що його нова група «не є правонаступницею Угорської гвардії», проте додав, що вона «продовжуватиме її ідеалізм та альтруїзм».

Йоббік, що у даний час є найбільшою опозиційною партією в угорському парламенті, дещо пом’якшила свою позицію. Тороцкаі залишив Йоббік минулого року, звинувативши її у зраді «національної справи».

Пан Тороцкаі заявив, що нова група надаватиме допомогу жертвам стихійних лих та підтримуватиме людей, яких виселяють з їхніх будинків.

Проте, Вінс Шава, голова Угорської національної асоціації захисту інтересів національних меншин, засудив формування Національного легіону та висловив сподівання, що влада не допустить його існування.

«Ми повинні запобігти просуванню партій та організацій з неонацистськими ідеями», – сказав Шава.

Офіційна церемонія заснування Національного легіону відбудеться 1 червня у південному місті Сегед.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 18:59 :27