Новини » Львів 15 травня, 2019, 12:27
У Жидачівському районі до Дня пам’яті нагадали про Кенгірське повстання політв’язнів сталінських таборів

У Жидачівському районі напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій згадали Кенгірське повстання політв’язнів сталінських таборів,що відбулося у травні-червні 1954 року і тривало понад 40 днів.

Матеріали про повстання від його безпосереднього учасника, колишнього політв’язня сталінських таборів 93-річного Миколи Корольчука записав начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА Олексій Хемій і опублікував на сторінках районної газети «Новий час».

Зі слів Миколи Корольчука, повстання розпочалося в період Великодніх свят після розстрілу десятків українських політв’язнів за привітання «Христос Воскрес!» і тривало до 26 червня. Його змогли придушити лише за допомогою радянських танків. Українські жінки-політв’язні вийшли перед танками у вишиваних сорочках і всі потрапили у криваве місиво. За свідченнями історичних джерел, убитих і покалічених повстанців було понад 700 осіб.

Питання щодо вшанування пам’яті загиблих під час Кенгірського повстання порушувалось в ході наради у Жидачівській РДА з керівниками структурних підрозділів. Голова райдержадміністрації Василь Татарин акцентував увагу на необхідності під час проведення у школах району виховних заходів до Дня пам’яті жертв політичних репресій, розповісти про Кенгірське повстання, що відбулося 65 років тому.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 12:09 :52