Новини » Політика 15 травня, 2019, 3:34
У Зеленського ігнорують очевидні російські погрози на акваторії Чорного та Азовського морів
Радник Зеленського з питань безпеки і оборони Іван Апаршин
Радник Зеленського з питань безпеки і оборони Іван Апаршин

Команда новообраного президента Володимира Зеленського не має конкретного плану щодо анексуваного Криму та окупованих територій Донбасу. Сам він поки не деталізував свою позицію з питань війни і миру. Замість нього з важливих тем висловлюються численні радники. Представники новообраного президента, що курирують оборонні питання, в своїх коментарях ігнорують очевидні загрози з боку Росії в акваторії Чорного і Азовського морів.

Про це пише Сергій Стельмах спеціально для «Крим.Реаліі»

Радник Зеленського з питань безпеки і оборони Іван Апаршин днями заявив, що не бачить сенсу в будівництві нових військово-морських баз поблизу захопленого півострова.

«Потрібно розуміти, що в Азовському морі ми сьогодні не здатні протистояти Росії. І тут би я не хотів, щоб наші експерти вимагали від нового президента невідкладно відновити Військово-морські сили. Почали там будувати дві нові бази, для чого це потрібно? Невже вони думають, що можна зупинити агресію Росії, побудувавши на березі моря ці бази? це як зі «стіною» на кордоні з Росією – це нічим не допоможе», – зазначив Іван Апаршин в коментарі виданню» Апостроф».

У той же час він побоюється, що в разі настання російської армії з боку Білорусі, українським військовим нічим буде відповісти, так як зміцнення цього сектора нібито не входило в плани армійського командування. Хоча в кінці минулого року Апаршин стверджував, що ознак підготовки Кремля до масованого наступу не спостерігається: Росія не розгорнула військову інфраструктуру в прикордонних регіонах і не почала евакуацію населення.

Правда, такий підхід не враховує фактор окупованого Криму, на території якого Москва створила потужну угруповання вторгнення і налагодила відповідну інфраструктуру. Для проведення «гібридних» операцій, блокування українських кораблів в акваторії Чорного і Азовського морів цього цілком достатньо.

Пан Апаршин в спілкуванні з зарубіжними кореспондентами наполягає, що окуповані території не можна повернути військовим шляхом.

«На даний момент я не бачу можливості повернути Донбас чи Крим військовим шляхом. Я б нікому не радив. Втрати будуть катастрофічні. Більш того, ті, хто зараз підтримує нас, в нових обставинах, ймовірно, відвернуться від нас. Нам потрібно шукати різні методи. Що стосується Донбасу, прийнятне рішення могло б бути досягнуто в найближчі п’ять років. Крим буде чекати набагато довше», – сказав він в коментарі сербським журналістам.

З коментарю журналісти зробили висновок, що президент Зеленський не має наміру продовжувати «жорстку» політику свого попередника Петра Порошенка, але готовий до іншої грі, з «меншою кількістю подач». У той же час варто враховувати, що спроба «знизити градус» у відносинах з Кремлем натрапить на протидію США. Вашингтон за останні п’ять років доклав чимало зусиль, щоб покарати Росію за окупацію українських територій.

На словах команда Зеленського не ставить під сумнів курс України в НАТО і ставлення до Росії як державі-агресору, але без конкретики з приводу перспектив півострова і ОРДЛО. Команда Зеленського днями представила документ, названий «військовою доктриною», але в ньому немає нічого про Крим.

У такому контексті підозріло виглядає ідея радників нового президента списати фізособам-підприємцям близько 7 млрд гривень боргів по єдиному соціальному внеску (ЄСВ), що накопичилися з 2016 року. Нагадаємо, що за рахунок ЄСВ фінансуються пенсії та інші соціальні виплати. Недоотримані кошти доведеться брати з інших джерел. Судячи із заяв пана Апаршин про «недоцільність» будівництва морських баз, їх можуть брати, в тому числі, за рахунок перегляду військових бюджетів.

Незалежно від того, чи планує нове керівництво країни «різати» оборонні витрати, подібна «різноголосся» не обіцяє Зеленському нічого хорошого. Або його підлеглі, які відповідають за різні напрямки, ніяк не взаємодіють один з одним, або ж прагнення сподобатися малому-середньому бізнесу напередодні парламентських виборів переважує питання безпеки.

У будь-якому випадку «команда Зеленського» (свідомо чи ні) сама себе заганяє в пастку легкого рішення. Судячи зі слів пана Апаршин, Києву немає сенсу витрачати гроші на військову базу, тому що Москва все одно сильніше. В такому випадку виникає питання: навіщо взагалі вести війну проти свідомо більш потужного противника – чи не простіше відразу здатися?

Виходить, що британцям є сенс реагувати на російські спроби заблокувати українські порти, відправивши в Чорне море частини Королівської морської піхоти. У той же час представники Зеленського ігнорують кремлівські погрози в Азовському морі або відкладають їх у довгу шухляду, що в принципі, одне й те саме.

Ще на початку «епопеї» з блокування портів в Бердянську та Маріуполі було очевидно, що для Кремля це – лише репетиція військово-політичних авантюр в Чорному морі. Саме це зараз і відбувається. Як заявив днями заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко, російські військові кораблі намагаються блокувати економічну зону України в західній частині Чорного моря. Анексувала півострів використовується як плацдарм, а «охорона» вкрадених українських бурових платформ – як формальний привід для погроз.

Військову базу на Азовському морі почали закладати в кінці минулого року. Основна мета – нав’язати росіянам власну військово-політичну ініціативу на морі, «зловити» їх на замаху, не дати їм анексувати Азовське море і запобігти можливим безчинства в акваторії Чорного моря. Команда нового президента пропонує відмовитися від цієї тактики, не маючи на руках іншого дієвого плану.

Як повідомлялось раніше, Зеленському дали пораду щодо пропагандистів із РФ.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 22:17 :54