Новини » Світ 15 травня, 2019, 15:38
У Росії відкрили другу справу за «явну неповагу до влади»

У Росії завели другу адміністративну справу у зв’язку із нещодавно прийнятим законом про образу влади.

Про це повідомляє російська служба BBC.

Жителя Вологодської області можуть покарати за фразу з прізвищем президента Росії і матюком. Протокол за ч. 3 статті 20.1 Кодексу про адміністративні правопорушення складено стосовно жителя села Верховажье Юрія Шадріна, який 3 травня розмістив в соцмережі «ВКонтакте» статус: «Путін д******б не казковий, а реальний».

Це другий відомий випадок притягнення до суду за публікацію нецензурного висловлювання з прізвищем президента Росії.

Першим за цією статтею був покараний житель Новгородської області Юрій Картижев. 23 квітня його оштрафували на 30 тис. Рублів за публікацію у «ВКонтакте» двох записів «Путін – казковий д******б».

Напередодні Кіровський районний суд Ярославля оштрафував на 30 тисяч рублів архітектора Кирила Попутнікова. Він нічого не писав, а тільки сфотографував напис «Путін – *****» на будівлі місцевого управління МВС і опублікував знімок на своїй сторінці в Фейсбуці.

Нагадаємо, що президент Росії Володимир Путін підписав закон про покарання за «явну неповагу до влади» 18 березня, через 10 днів він вступив в силу. За перше порушення закон передбачає штраф від 30 до 100 тис. Рублів, за повторне – штраф 100-200 тис. Рублів або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Підготував для IA ZIK Богдан Бацвін

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 20:42 :43