Новини » Суспільство 15 травня, 2019, 20:58
У Міністерстві культури заперечили можливість будь-якого розколу у ПЦУ
ZIK
ZIK

З 62 архієреїв ПЦУ лише четверо взяли участь у богослужіння Філарета у Володимирському соборі. Це означає, що є практично абсолютне єднання довкола фігури предстоятеля православної церкви Епіфанія і порозуміння щодо єдності церкви.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK розповів директор департаменту у справах релігії та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш.

Він висловив переконання, що ніякого розколу у Православній церкві України не буде. Мовляв, проблема дещо перебільшена.

«Можливо, це й добре, коли є таке загострення суспільної уваги. Різні бачення щодо шляхів розвитку помісної церкви були і на Соборі, вони обговорювалися, були різні версії. Зараз вони досягли певного апогею і певної публічної площини. Тому вони зараз на порядку денному», – пояснює чиновник.

Втім, підкреслює він, з 62 ієреїв, які є у Православній церкві України, лише четверо взяли участь у богослужінні Філарета у Володимирському соборі.

«Тобто, ми бачимо абсолютне єднання навколо фігури предстоятеля, бачимо порозуміння. Тому не думаю, що варто говорити про розкол. Розкол – це суттєве розділення, це принципове розмежування всередині», – розповів Андрій Юраш.

З його слів, коли почесний патріарх Філарет має свою точку зору, яку він висловлює, а інші архієреї не підтримують, то він, побачивши цю реакцію, то він збереже концепцію єдності, яку сам декларує.

«До слова, варто пам’ятати, що з цих чотирьох архієреїв, які брали участь у цьому богослужінні, троє є підданими російської Федерації. Я думаю, вони на ситуацію в Україні також жодним чином суттєво не впливають», – наголосив урядовець.

Нагадаємо, почесний патріарх Філарет допустив можливість розколу в новоствореній Православній церкві України й стверджує, що уповноважений скликати собор.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 13:21 :37