live

Сполучені Штати розпочали у Європі військові навчання для стримування Росії

Американські військові. Фото: EPA-EFE/VALDA KALNINA

Європейське командування збройних сил США (USEUCOM) розпочало в Європі серію військових навчань для стримування російської агресії й підтримки стабільної і безпечної Європи.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на оприлюднену 14 травня заяву на сайті командування.

Згідно з повідомленням, серія навчань розпочалась десятого травня з військових виправ Immediate Response («Негайна відповідь») у Хорватії, Угорщині та Словенії.

Ці навчання зі свободи пересування стануть першими із шести давно запланованих навчань командування, які пройдуть у Європі з травня по вересень 2019 року.

Решта навчань завершаться у вересні і відбудуться як у країнах-членах НАТО Болгарії, Німеччині, Ісландії, Італії та Румунії, так і в країнах-партнерах Грузії і Україні.

Метою серії військових навчань є «створення підготовлених спільних сил, готових виконувати повний спектр військових завдань», – сказав американський генерал-майор Джон Хілі.

«Це погоджено з нашими союзниками і партнерами для захисту національних інтересів США, стримування російської агресії і підтримки стабільної і безпечної Європи», – додав він.

Нагадаємо, що США в 2019 році виділили 350 млн дол. на підтримку Збройних сил України, та мають намір продовжити щорічні спільні навчання Sea Breeze.

Loading...