Ринок електроенергії: ключові учасники закликають здійснити його запуск з 1 липня, – експерт

Ключові енергокомпанії виступають за запуск ринку електроенергії з 1 липня.

Міненерго, НКРЕКП, ключові енергокомпанії беззастережно виступають за запуск ринку електроенергії у належні терміни та закликають не відхилятися від передбаченої законом дати його запуску.

Про це експерт Андрій Бузаров, який був присутній на засіданні Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, написав на своїй сторінці у Facebook, повідомляють Українські новини.

Міненерго, НКРЕКП, ключові енергокомпанії виступають за запуск ринку електроенергії у належні терміни та закликають не відхилятися від передбаченої законом дати його запуску

«Обговорюють готовність до запровадження ринку з 1 липня, як це передбачено чинним законом. Тема важлива та актуальна – для ЄС і США своєчасне введення конкурентного ринку є базовим маркером готовності України виконувати свої зобов’язання щодо реформування енергетичного сектору. Міненерго, НКРЕКП, ключові енергокомпанії беззастережно виступають за запуск ринку в належні терміни. Більшість депутатів теж. Щойно екс-двічі міністр енергетики Іван Плачков виступав – він теж за», – написав Андрій Бузаров.

З його слів, навіть ті, хто технічно допускає перенесення, рапортують про готовність працювати на ринку з 1 липня 2019 року.

«Є ті, хто перестраховується і допускає перенесення на деякий час – «Укренерго», наприклад. Але навіть вони говорять, що в цілому готові запускатися. В цілому, настрій оптимістичний. Якщо не втрутяться політичні чинники і популісти знову не осідлають тему тарифів, європейському енергоринку в Україні з 1 липня бути!» – наголосив Андрій Бузаров.

Нагадаємо, нещодавно міжнародне співтовариство висловило занепокоєння гальмуванням запуску нового ринку електроенергії та закликало оперативно провести засідання Координаційного центру з цього питання.

Запровадження європейського ринку електроенергії з 1 липня 2019 року передбачено законом «Про ринок електричної енергії», що запроваджує в Україні норми Третього енергопакету ЄС. Своєчасне введення нового ринку електроенергії є однією з умов продовження співпраці з МВФ, Світовим банком, США та ЄС.

Як повідомляли, ДТЕК готова до запуску нового ринку електроенергії з 1 липня.

Loading...
Loading...
Loading...