Новини » Суспільство 15 травня, 2019, 14:27
РПЦ в Україні існує саме через такі фокуси, – релігіознавець про заяву патріарха Філарета

Релігієзнавець Юрій Чорноморець вважає, що через постать почесного патріарха ПЦУ Філарета (Денисенка) у об’єднавчому соборі 15 грудня 2018 року взяло участь лише двоє ієрархів УПЦ МП.

Про це він написав у Facebook, реагуючи на заяви патріарха Філарета під час сьогоднішньої прес-конференції у Києві.

«Тепер усі бачать чому з УПЦ МП було тільки два митрополити на об’єднавчому соборі, і навіть митрополит Софроній не прийшов. Не хотіли б, щоб зараз усі їм на ситуацію з патріархом Філаретом пальцями тикали і казали: «Ми ж Вас попереджували. Так же завжди було». Скажу більше – це не перші фокуси, і РПЦ в Україні існує у значній мірі саме через ці багаторазові фокуси. Говорю як свідок перемовин про об’єднання починаючи з кінця 1999 року», – зазначив релігіознавець.

Він також підкреслив, що сьогоднішні заяви патріарха Філарета є шкідливими для визнання ПЦУ іншими православними церквами.

«Чим більше зараз заяв про Київський патріархат з боку патріарха Філарета і його оточення, тим пізнішими стають терміни, у які ПЦУ набуде визнаного статусу патріархату», – акцентував Юрій Чорноморець.

Нагадаємо, почесний патріарх ПЦУ Філарет заявив, що якщо зараз відмовитись від УПЦ КП, в церквах України лунатиме лише ім’я патріарха УПЦ МП.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 21:49 :59