Новини » Політика 15 травня, 2019, 10:53
Радник Порошенка каже, що про відкликання томосу немає мови
Томос про автокефалію Православної Церкви України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Томос про автокефалію Православної Церкви України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Томос про автокефалію Православної церкви України Вселенський патріарх не відкличе, якщо сама ПЦУ не буде наполягати на внесенні змін до документа або порушувати його умови.

Про це заявив 15 травня радник президента України Петра Порошенка, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко, передає Радіо Свобода.

«І в томосі, і в статуті церкви є положення про те, що все, що відбувається в незалежній українській церкві, має відбуватися відповідно до томосу і до статуту. Якщо не буде порушено умов томосу, якщо церква не буде переглядати його і не буде вносити щодо положень томосу зміни, то ні про яке відкликання йтися не може», – наголосив фахівець.

Павленко також наголосив, що «президент Порошенко і держава не втручаються у внутрішні церковні відносини». Так радник президента прокоментував слова почесного патріарха ПЦУ Філарета, який заявив Радіо Свобода, що «Порошенко відступив від обіцяних домовленостей і фактично дав згоду на ліквідацію Київського патріархату».

«15 грудня (перед проведення Об’єднавчого собору, результатом якого стало створення ПЦУ – ред.) було ліквідовано Київський патріархат як релігійне об’єднання, тобто об’єднання різних релігійних організацій, які складають Київський патріархат. Рішення про це було ухвалене Помісним собором Київського патріархату, і Міністерство культури в січні вже цього року, після отримання томосу завершило всі необхідні процедури, встановивши, що ані фактично, ані юридично Київський патріархат як церква не існує», – вказав Ростислав Павленко.

Міністерство культури України також заявило 10 травня, що Українська православна церква Київського патріархату припинила існування, коли увійшла до Православної церкви України.

Почесний патріарх ПЦУ Філарет наполягає, що «УПЦ Київського патріархату залишається зареєстрованою в державних органах».

Раніше те ж саме заявив почесний патріарх Філарет.

Нагадаємо, 5 січня відбулась офіційна церемонія підписання Томосу про автокефалію Православної церкви України.

6 січня під час спільної літургії Вселенський патріарх Варфоломій вручив Томос митрополиту Київському та всієї України Епіфанію.

15 грудня в Києві Об’єднавчий собор обрав першого предстоятеля Української православної церкви. Ним став митрополит Епіфаній (Сергій Думенко).

Раніше у Синоді Вселенського патріархату визнали, що РПЦ незаконно анексувала Київську митрополію.

Також Синод зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української провославної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 13:21 :33