Новини » Суспільство 15 травня, 2019, 11:49
Президенти змінюються, а церква залишається: Філарет заявив, що майбутнє України за Київським патріархатом
ZIK
ZIK

Україна 30 років боролась за створення Київського патріархату, тож не можна від нього відмовитись. У 1991 році Бог дав нам державу, «як манну з неба», тож тепер вона просто не може існувати без свої церкви.

Про це на прес-конференції, яку транслював телеканал ZIK, заявив почесний Патріарх Київської і всієї Руси-України Філарет.

Він наголосив: Україна 30 років боролась за створення Київського патріархату, а тепер від нього хочуть відмовитись. Однак, майбутнє в Україні – саме за Київським патріархатом.

«Цього вимагає існування незалежної Української держави. Вона є і буде, жодні сили її не знищать. Якщо не знищать Українську державу, то не знищать і Українську церкву», – вважає Філарет.

Він підкреслив: президенти змінюються, однак держава, народ і церква залишаються.

«Ми йдемо Божою, прямою дорогою. Коли не мали своєї держави, підкорялись іншому релігійному центру – Москві. Не хотіли, але підкорялись, бо не мали держави. Сьогодні її маємо, до того ж не в результаті революції чи війни – Бог дав її нам, як манну з неба у 1991 році», – розповів Філарет.

Тож Патріарх Київської і всієї Руси-України наголосив: держава, яку «дав Бог», просто не може існувати без незалежної церкви. Прикладом цього є автокефальні церкви, що вийшли від Константинопольського патріархату – Грецька, Румунська, Болгарська, Сербська, польська чи Чехословацька. Усі вони отримали незалежність, коли утворились держави.

«Так і ми – поки були в складі чи то Російської імперії, чи то Радянського союзу, були змушені підпорядковуватись Московському патріарху. Та коли ми стали незалежною державою, йдемо тим же шляхом, що і Балканські автокефальні православні церкви. Нічого іншого не хочемо, але й своє не віддамо. Тому я впевнений і стопроцентово вірю, Українська церква буде визнана і патріархатом, і всіма православними церквами», – підкреслив Патріарх Філарет.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ повідомлялось, що Філарет запрошував церковних ієрархів на зустріч, де, за даними джерел, мав перевірити, хто може підтримати його ідею відновлення УПЦ КП.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 21:39 :31