Новини » Політика 15 травня, 2019, 23:40
Президент Австрії під час зустрічі з Путіним заговорив про Україну

Федеральний президент Австрії Александер Ван дер Беллен вважає, що подальший розвиток ситуації навколо виконання Мінських домовленостей залежатиме від парламентських виборів в Україні восени.

Про це він заявив під час спільної прес-конференції з президентом РФ Володимиром Путіним у Сочі, повідомляє Укрінформ.

«Я сказав, що я буду радий, якщо з тої, чи іншої сторони буде якийсь позитивний імпульс в плані реалізації Мінських домовленостей. Але, будьмо реалістами, зараз ми маємо почекати, як будуть розвиватися події з парламентськими виборами в Україні у жовтні», – заявив австрійський президент, коментуючи свої переговори з Путіним, зокрема, у питанні відносин між Росією та Україною, що впливає на стосунки ЄС з РФ.

При цьому, Ван дер Беллен вказав на «багатолітню австрійську мантру» – потрібно залишатися в діалозі «навіть, якщо по якихось пунктах можуть бути різні думки».

Він також прокоментував вплив на двосторонні австрійсько-російські відносини санкцій ЄС проти Росії, введених через незаконну анексію Криму та ситуацію на Донбасі. За його словами, «найгірше вже позаду», і «за останні роки ми вже дещо змінили наші торговельні потоки». Водночас, заявив австрійський президент, санкції йдуть на шкоду обом сторонам: «Те, що ситуація чисто з економічної точки зору для обох сторін є незадовільною – думаю, ніхто не буде оспорювати».

Більше під час прес-конференції президент Австрії не говорив про Україну, як і не згадав про триваючу російську агресію проти України. Натомість він неодноразово заявляв про «традиційно чудові відносини» між Австрією та Росією та необхідність їх покрашення, зробити що і покликаний форум «Сочинський діалог», який він спільно з Путіним запустив під час робочого візиту. Наступне засідання форуму пройде у Зальцбургу у 2020 році, і Ван дер Беллен відразу запросив Путіна приїхати до Австрії.

Поруч з цим, як повідомляє австрійський суспільний телерадіомовник ORF, перед зустріччю з російським колегою президент Австрії заявив, що він і далі не вбачає «якоїсь фундаментальної кризи довіри» між Росією та Євросоюзом. При цьому, він зазначив, що під час зустрічі з президентом РФ хоче його запитати, «чи не буде в інтересах Росії вжити той чи інший захід з відбудови довіри», особливо щодо конфлікту в Україні.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 20:43 :59