Новини » Регіони 15 травня, 2019, 14:40
ОТГ на Волині може утримувати інфраструктуру усього району

На Волині Ківерцівська ОТГ прийме на баланс усі об’єкти району, якщо ці установи та організації за ініціативи районної ради оптимізують і зменшать свої видатки.

Про це йшлося на публічній консультації, організованій ГО «Центр ЮА», – повідомила IA ZIK журналістка Марічка Доманська.

На зустрічі представники влади Ківерцівського району, ОТГ й комунальних установ обговорили шляхи вирішення проблеми утримання 13 об’єктів комунальної власності Ківерцівської районної ради. Серед них – терцентр соцобслуговування, інклюзивний центр, ДЮСШ, бібліотеки, будинки культури.

Як заявила заступник начальника управління фінансів Ківерцівської РДА Наталія Стащук, РДА та районна рада знали ще наприкінці 2018 року про те, що у бюджеті району не буде жодних коштів на утримання об’єктів комунальної власності. Причиною цього є зменшення бюджету у зв’язку із створенням нових об’єднаних територіальних громад, які від’єдналися від району і відповідно сформували свої окремі бюджети.

Тож, органи влади району звернулися до Ківерцівської міської ради із проханням профінансувати діяльність 13 об’єктів комунальної власності районної ради, адже вони знаходяться на території міста.

«Потрібно усім, не тільки окремим керівникам, а також спільно із міською, районною радою і так само адміністрацією ці питання вирішувати. На даний час в районному бюджеті вільних грошей немає. Однак, якщо ці об’єкти знаходяться на території ОТГ, то нам здається, що це їхня функція – взяти їх на свій баланс і забезпечити фінансування», – додав заступник голови Ківерцівської районної ради Віталій Протасюк.

Також він дав зрозуміти, що рада чекає звернення від Ківерцівської ОТГ із проханням передати об’єкти на баланс.

За словами голови Ківерцівської об’єднаної громади Володимира Жгутова, ці об’єкти будуть прийняті на баланс. Але він висловив своє невдоволення, що районна рада довела ситуацію до критичної точки, адже вона боргує чималеньку суму працівникам комунальних установ і немає звідки цей борг оплатити.

«Ми чесно і відверто сказали, що не вклалися в ті розрахунки, які припадали на місто Ківерці, тому що левова частина видатків на ці установи була розрахована на саме місто Ківерці. Ми профінансували ці видатки в межах 63% відсотків від потреб, які мала перечислити громада», – заявив він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 07:54 :17