live

НБУ готовий знову націоналізувати Приватбанк

ПриватБанк. Фото: Микола Тис/ZIK

Національний банк України готовий знову провести націоналізацію Приватбанку в разі, якщо суд скасує відповідне рішення 2016 року.

Про це заявила у середу в інтерв’ю Reuters перша заступниця глави Національного банку України Катерина Рожкова, пише Укрінформ.

«Національний банк України буде змушений другий раз націоналізувати Приватбанк, якщо суд скасує відповідне рішення 2016 року. Інакше цей найбільший за кількістю вкладників український банк залишиться без капіталу. Ми як регулятор фінансового сектору приймемо рішення відповідно до закону, який говорить, що ми мусимо визнати його неплатоспроможним. А це означає або ліквідацію банку або його повернення в державну власність», – заявила Рожкова.

Перша заступниця глави НБУ підкреслила, що, враховуючи роль Приватбанку, в якому розміщені депозити 20 мільйонів українців, варіант із його націоналізацією виглядає кращим.

Також Катерина Рожкова вкзала на те, що ситуація навколо Приватбанку стане ключовим пунктом в переговорах Києва з МВФ, чия делегація прибуде в Україну вже наступного тижня для обговорення подальшої програми співпраці та надання українській стороні кредитного траншу на суму в 1,3 мільярди доларів.

Нагадаємо, що український уряд за пропозицією НБУ та акціонерів Приватбанку прийняв рішення націоналізувати цю фінансову установу. Але 18 квітня цього року Окружний адміністративний суд Києва визнав переведення Приватбанку в державну власність незаконною. В свою чергу, в НБУ заявили, що будуть оскаржувати це рішення.

Читайте також: Пинзеник про рішення суду щодо Приватбанку: Готуймо гаманці – доведеться платити

Читайте більше новин на тему: ПриватбанкLoading...
Loading...
Loading...