Новини » Політика 15 травня, 2019, 14:50
Нардеп Ємець назвав причину звільнення голови КСУ Станіслава Шевчука
ZIK
ZIK

Будь-які рішення КСУ ухвалюються колегією суддів, однак, саме голова суду визначає порядок денний. Так, далеко не всі судді погодилися зі скасуванням норми про незаконне збагачення. Втім, все вирішили саме терміни ухвалення рішення, визначені тогочасним головою суду Шевчуком.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK розповів народний депутат України Леонід Ємець.

Він пригадав, що рішення Конституційного суду щодо законів про незаконне збагачення та люстрацію ухвалювались колегіально, тобто за них голосував не лише Станіслав Шевчук.

«Втім, саме голова КСУ одноосібно формує порядок денний. Якщо б він не виносив ці питання на порядок денний, то, відповідно, вони б і не були розглянуті», – зазначив нардеп.

Він так само підкреслив, що далеко не усі судді з колегії підтримали рішення Конституційного суду щодо скасування статті про незаконне збагачення.

«Багато суддів висловили свою протилежну позицію, в тому числі письмову. Там була дискусія щодо того, яке рішення має ухвалюватися. Якщо б ця дискусія тривала довше, то, можливо, і рішення було б іншим. Тому тут дуже важлива роль голови КСУ щодо моменту винесення питання на ухвалення рішення», – пояснив Леонід Ємець.

За його інформацією, саме це і було однією з причин винесення питання про грубі порушення Станіславом Шевчуком функцій голови Конституційного суду.

«Низка членів КСУ, які вже мали готові до розгляду питання, ніяк не могли домогтися включення їх у порядок денний для ухвалення рішень. Хоча є терміни, які визначені для ухвалення таких рішень. Це було однією з причин, які призвели до того, що цей конфлікт було вирішено так гучно», – розповідає народний депутат.

Читайте також: Шевчук буде піднімати бучу, – нардеп пояснив, що могло обурити голову Конституційного Суду

Крім того, він поділився інформацією з власних джерел, згідно з якою Станіславу Шевчуку пропонували добровільно піти лише з посади голови КСУ, але залишитися суддею.

«Це можна зробити лише добровільно. Він відмовився, тому судді перейшли до використання інших норм закону про Конституційний суд, а саме звільнення його з посади судді. Оскільки він перестав бути суддею КСУ, посаду голови суду втратив автоматично», – пояснив парламентар.

Нагадаємо, під час спецзасідання у вівторок судді Конституційного суду України звільнили голову суду Станіслава Шевчука з посади судді. Як наслідок, він втратив і посаду голови суду.

Новою головою Конституційного суду було призначено Наталію Шапталу.

Читайте також: Нова голова Конституційного Суду: хто така Наталія Шаптала

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 13:21 :29