Новини » Суспільство 15 травня, 2019, 10:23
На форумі «Право&Свідомість» вирішили, як підвищити правову грамотність українців

14 травня відбувся І Всеукраїнський форум «Право&Свідомість». Захід проводиться одночасно у п’яти найбільших містах країни – Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі та Львові.

Лідери громадської думки, ключові міжнародні партнери, фахівці системи безоплатної правової допомоги поділились думками, як формувати правову свідомість суспільства, – повідомили в Львівському центрі надання безплатної правової допомоги.

За результатами заходу буде розроблена комплексна стратегія правопросвітництва в Україні.

У Форумі взяли участь міністр юстиції Павло Петренко, Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк, міжнародні партнери та громадські правозахисні організації.

«Нульова толерантність до порушення громадянських прав – основа для європейського розвитку України. Побудувати правову державу неможливо без формування правової свідомості громадян, підвищення правової культури. Ми рухаємося у правильному напрямі – наш правопросвітницький проект «Я маю право» потрапив до Топ-30 престижного конкурсу Word Justice Challenge. Переконаний, що спільними зусиллями ми реалізовуємо правопросвітницькі кампанії, які стануть еталонними для всього світу», – підкреслив міністр юстиції України Павло Петренко.

«Чи не вперше близько 75 українських громадських організацій разом із представниками влади зібралися обговорити шляхи підвищення правової грамотності українців. Правопросвітництво поступово стає мейнстримом для всіх, хто так чи інакше працює у сфері доступу до правосуддя», – зазначив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Серед ключових тем Форуму – чому українці не довіряють праву та як визначити їхні правові потреби, як спланувати креативну інформаційну кампанію та виміряти її результат, як залучити партнерів.

Через прямі включення через телеміст транслювались онлайн правові клуби PRAVOKATOR Києва, Львова, Харкова, Дніпра та Одеси.

Представники системи БПД Львівщини поділились позитивним досвідом з розроблення та використання інноваційних інструментів у проведенні правопросвітницьких заходів.

Друга частина Форуму відбулась у форматі робочих груп, за результатами напрацювань яких була створена презентація основних напрямів правопросвітництва.

У Форумі від Львівщини взяли участь: директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області Ігор Микитин, керівниця Львівського правового клубу Pravokator Барбара Калюжна, представники Львівського, Самбірського, Стрийського та Червоноградського місцевих центрів з надання БВПД, ГТУЮ у Львівській області, правозахисні організації, мас-медіа.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 12:04 :47