Новини » Політика 15 травня, 2019, 12:58
На Брюссельському саміті Україна дала чітко зрозуміти, що надіється на підтримку ЄС, – Юринець
ZIK
ZIK

13-14 травня у Брюсселі відзначили десяту річницю зовнішньополітичної ініціативи ЄС «Східне партнерство». У заході також взяли участь українські делегати, серед яких була і голова делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Оксана Юринець. Основним месиджем, який лунав від України, було питання паспортизації на окупованих територіях з боку Росії. І є надія, що Україна дала чітко зрозуміти перед виборами до Європарламенту, що це проблема також і ЄС, тому санкції треба посилювати.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорила сама народний депутат України Оксана Юринець.

«Однозначно, що важливою темою обговорення у Брюсселі, про що також заявляв Міністр закордонних справ Клімкін, було питання паспортизації в ОРДЛО, яке сьогодні нав’язує РФ. Адже, це є загрозою безпеки не лише для України, а й Європи», – розповіла Юринець.

За її словами, санкції щодо Росії повинні бути посилені. І саме у цьому питанні риторика України з боку парламенту, уряду і президента є однозначною. Але потрібна допомога і зовнішніх партнерів.

«Україна не може самотужки впоратись і на це треба дивитись дуже реально. Тому дискусія з боку української делегації на Брюссельському саміті тривала саме у напрямку відстоювання інтересів України. Звичайно, є різні думки. Але я сподіваюся, що здоровий глузд все-таки переможе, бо загроза є не лише для України, а й для ЄС», – наголосила вона.

Українські делегати все роблять для того, щоб створилася коаліція в ЄС, яка буде чітко підтримувати Україну. І вирішальним стане 26 травня, коли повинні відбутися вибори до Європарламенту.

«Впродовж останніх чотирьох років ми шукаємо коаліцію країн ЄС, членів НАТО, які є підтримкою для України. Те, що 26 травня може різко змінитися конфігурація складу ЄС, це так, але якою вона буде з точки зору ухвалення рішень, станом на сьогодні, ми не можемо прогнозувати. Тому міжпарламентська і парламентська дипломатія повинна надалі формувати позицію, яка допомагатиме Україні тримати санкції проти Росії. Бо в інший спосіб нам буде важко боротись із викликами та війною», – додала Юринець.

До слова, у Франції на участь у виборах до Європарламенту зареєструвалися три політичні сили, які пов’язують себе із рухом «жовтих жилетів». Ідеться про «Патріоти і жовті жилети» на чолі з чинним депутатом ЄП Флоріаном Філіппо (представляє крайню націоналістичну політичну групу «Європа свобод і прямої демократії»); «Жовтий альянс», очолюваний співаком Франсісом Лаланном; а також «Громадянську еволюцію», лідером якої є Крістоф Шаленсон.

Також йде мова і про те, що Велика Британія повинна буде взяти участь у виборах до Європарламенту, оскільки вже очевидно, що не вистачить часу для ратифікації угоди про вихід з ЄС в її парламенті.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 03:07 :39