Лист Зеленському: підприємці розповіли, як на них тиснуть митниця, СБУ і ГПУ

Колектив компаній «Вултекст-С», «ТЕКСІМ Груп», «Суми-Руно», «Пандеон» і низки інших, які імпортують тканини і товари народного споживання в Сумській області та забезпечують виконання замовлення Збройних Сил України на виготовлення одягу та інших потреб армії, звернувся до новообраного Президента Володимира Зеленського з проханням звернути увагу на реальний стан інвестклімату в країні.

Про це сказано у відкритому зверненні компаній, повідомляють Українські новини.

«З березня 2019 наші компанії знаходяться під тиском правоохоронних органів через незгоду з бажанням керівництва Сумської митниці, зокрема, в.о. голови митниці Олександра Щуцького, змінити правила роботи і вимогою платити хабарі за кожен ввезений в Україну контейнер на додаток до офіційних платежів», – пишуть автори листа.

Вони відзначають, що спочатку мали затримку автомобілів органами митниці, яка поставила під загрозу виконання, в тому числі, замовлень для Збройних Сил України та Міноборони. Потім було порушено надумане кримінальне провадження про нібито фіктивність компанії і відсутності ознак реальної підприємницької діяльності.

Через це провадження доручення затримувати автомобілі і не проводити митне оформлення товарів давали вже Служба безпеки України і Генеральна прокуратура.

<nbsp;>

«Судом за надуманими підставами винесено рішення про арешт рахунків і активів компаній. Це повністю блокує оплату імпорту, виплату зарплат і здійснення поточних платежів, робить неможливим функціонування підприємств», – відзначають автори.

Крім того, напередодні силовики заблокували товари і контейнери, які навіть не фігурують в кримінальному провадженні.

«Бізнес паралізований, люди залишаються без роботи, військові не отримають вчасно необхідного одягу. Причина – небажання нашої компанії «домовлятися» з корумпованими чиновниками», – зазначається у документі.

«Ми переконані, що Ви повинні знати про реальний стан справ на місцях з інвестиційною привабливістю, рівнем корупції і умовами роботи підприємств, які створюють робочі місця і платять податки, забезпечуючи функціонування державного апарату», – написали підприємці Володимиру Зеленському.

Як повідомлялося раніше, Сумська митниця, СБУ і ГПУ блокують роботу імпортерів, які ввозять тканини для потреб української армії. Сума завданих збитків уже сягнула 1 мільйон гривень.

У компанії заявили, що півтори сотні працівників Сумської ткацької фабрики готуються оголосити безстроковий страйк через те, що місцева митниця блокує поставки сировини для виробництва їхньої продукції.

Крім того, Печерський районний суд Києва незаконно заарештував рахунки та майно компанії.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

загрузка...
загрузка...
Loading...