Новини » Економіка 15 травня, 2019, 12:19
Кабмін призначив термін початку проведення фінансового аудиту «Укроборонпрому»
ZIK
ZIK

Кабінетом міністрів України ухвалено рішення про зобов'язання «Укроборонпрому» завершити всі переговорні процедури з аудиторськими компаніями, визначити переможця і розпочати публічний фінансовий аудит.

Про це під час засідання Кабінету міністрів України, яке транслював телеканал ZIK, заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він висловив переконання, що для українського народу та воїнів дуже важливо розуміти, як функціонує «занадто закрита» структура «Укроборонпром».

«Кожна гривня, яка там витрачається – це кошти, які належать українському народу. Тому все те, що не є державною таємницею, має бути відкритим для людей, аби вони бачили, що купується, за якими цінами, хто виробляє, яку продукцію тощо», – розповідає очільник уряду.

З його слів, сьогодні структура концерну «Укроборонпром» абсолютно закрита, тому у людей виникають питання, чому вона закрита і чому немає інформації про те, як витрачаються кошти платників податків.

«Ці питання звучать абсолютно справедливо. Тому сьогодні я визначаю остаточний термін початку проведення фінансового аудиту «Укроборонпрому», – заявив Володимир Гройсман.

Він зазначив, що відбір аудиторів вже проведено, і вони є доволі відомими у цілому світі.

«Важливо не тільки провести аудит, важливо, щоб цей аудит викликав довіру. Це може бути тільки тоді, коли аудиторська компанія, яка буде його проводити, має світову довіру і репутацію. Саме такий аудит нам потрібен, а не проста формальність», – наголосив Прем'єр.

Відтак, Кабінетом міністрів України було ухвалено рішення про зобов'язання «Укроборонпрому» завершити всі переговорні процедури з аудиторськими компаніями, визначити переможця і розпочати публічний фінансовий аудит.

«Після цього «Укроборонпром» повинен відзвітувати за цим аудитом за кожну витрачену гривню за попередні роки. Це буде чесно і відповідально по відношенню до українського суспільства та українських воїнів», – переконаний глава уряду.

Крім того, у Кабінеті міністрів вважають за необхідне впровадити максимальну прозорість руху коштів та інших питань щодо «Укроборонпрому», крім тих, які насправді мають бути засекреченими.

«Більшість фінансових ресурсів, замовлень тощо мають бути відкритими для суспільства. Тому сьогодні ми ухвалюємо рішення про доручення Міністерству економіки напрацювати, якщо потрібно, зміни до закону, щоб відкрити інформацію», – резюмував Володимир Гройсман.

Нагадаємо, гендиректор «Укроборонпрому» Павло Букін заявив про готовність концерну до проведення фінансового аудиту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 17:53 :43