Новини » Економіка 15 травня, 2019, 12:24
Гройсман просить суд розблокувати конкурс на посаду очільника Митної служби
ZIK
ZIK

Суди повинні нарешті розблокувати проведення прозорого конкурсу на посаду очільника Державної митної служби. Відбувається чергова атака тих, хто стоїть за корупційними схемами на митниці у той час, коли держава потребує наповнення бюджету.

Про це під час засідання уряду, яке транслював телеканал ZIK, заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він наголосив: завданням уряду було розділити Державну фіскальну службу на дві частини – податковий та митний напрямки, перезавантажити їх, зробити прозорими та відкритими, випрацювати правильний діалог із бізнесом.

«Ми пішли двома шляхами. Перший – підготовка до розділення структур та створення нових. До цього моменту ми здійснювали нові окремі можливості для роботи цієї системи. Наприклад, титанічними зусиллями впровадили електронне повернення ПДВ. Сьогодні ця система, в принципі, працює – ми викорінили звідти корупцію», – запевнив Гройсман.

За його словами, раніше, коли цієї системи ще не було, майже все ПДВ країни «поверталось за відкати» у різні структури влади. Адже у закритій системі завжди присутні зловживання.

«Окрім того, в середині минулого року ми почали наводити лад на митниці. Дійшли вже до суми у 1 млрд 700 – 1 млрд 800 надходжень на день. Але опір був шаленим. Я знаю, що багатьом і сьогодні не йметься, хочуть зробити все для того, щоб впроваджувались різноманітні схеми, які руйнують держбюджет і прозору митну систему», – заявив очільник уряду.

Так, він заявив: якщо конкурс на очільника Державної податкової служби вдалось провести, то щодо Митної отримали позов до суду. Йшлося про заборону проведення публічного конкурсу, відбору кандидатів та призначення переможця.

«Це чергова атака тих, хто стоїть за корупційними схемами на митниці. Я не збираюсь з цим миритись – держава потребує наповнення бюджету. Ці кошти є, але через різноманітні схеми гроші зникають і не доходять до держказни. Тому я в чергове звертаюсь до судової системи з проханням дати можливість відновити справедливість через ухвалення справедливих рішень», – заявив прем’єр.

Він наголосив: конкурс має бути відкритим та публічним, усі повинні мати право брати у ньому участь.

«Він має відбуватись з участю ЗМІ, щоб комісія відібрала найдостойнішого кандидата. Ми як уряд його призначимо і можна буде наводити системний порядок», – розповів Гройсман.

Як повідомлялось, 20 березня  Кабмін оголосив конкурс на очільників податкової і митної служб. Однак 18 квітня Окружний адмінсуд Києва за поданням нардепа Андрія Антонищака зупинив відбір на посаду керівника Держмитслужби.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 11:57 :24