Новини » Світ 15 травня, 2019, 13:09
Голова Конституційного суду Литви підтримав звільнення глави КСУ Шевчука
Конституційний суд України. Фото: radiosvoboda.org
Конституційний суд України. Фото: radiosvoboda.org

Голова Конституційного суду Литви Дейнюс Жалімас привітав рішення про звільнення свого колеги – глави КСУ Станіслава Шевчука.

Він це зробив від імені Асоціації конституційного правосуддя країн Балтійського та Чорноморського регіонів, передає Громадське.

Жалімас вважає, що таке рішення дозволить зробити діяльність КСУ прозорішою та ефективнішою. І окрім того – більше зорієнтованою на Європу.

«Він зазначив, що Асоціація конституційного правосуддя країн Балтійського та Чорноморського регіонів (BBCJ) була занепокоєна рішенням, яким КС визнав неконституційною статтю щодо незаконного збагачення», – йдеться у повідомленні.

Утім рішення суддів нині дає можливість «перезавантажити та відновити відносини» з BBCJ у дусі спільних цінностей, верховенства закону та демократії.

Нагадаємо, вчора 14 травня Главу Конституційного Суду Станіслава Шевчука звільнили з посади. Він це вважає «переворотом». Майже одразу судді Конституційного Суду України обрали новим головою суду Наталію Шапталу.

Підставою для звільнення Шевчука став висновок комісії з регламенту та етики, яка знайшла у його роботі системні та істотні порушення, зокрема, «нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 17:55 :56