Філарет завжди вирізнявся жагою до влади, — релігієзнавець

ZIK

Всередині УПЦ, на жаль, не відбувся транзит влади. Він мав статись після ліквідації Київського патріархату і створення Православної церкви. Тому і повнота влади мусила перейти від колишнього предстоятеля до новообраного.

Про це в програмі «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив релігієзнавець Дмитро Горєвой.

«Після того, як ліквідувався Київський патріархат і була створена Православна церква, на жаль, не відбулося транзиту влади в УПЦ. Повнота влади мала перейти від колишнього предстоятеля до новообраного. Утім, цього не сталося», — зазначив релігієзнавець.

Філарет пропонує дуумвірат влади, який в принципі, ніде не прописаний, звернув увагу Дмитро Горєвой.

«Заяви про те, що предстоятель виконує лише представницькі фунції закордоном, а всім керує патріарх — не налазять на голову і суперечать православному віровченню. В кожній православній помісній церкві предстоятель керує справами в церкві », — говорить релігієзнавець.

До того ж у нас митрополича церква, а тому в нас не може бути патріарха. Те, що Філарет називає себе так — це ікономія або поблажка для його почесного віку, пояснив Дмитро Горєвой.

«Як і в сучасній армії не може бути генералісимуса, так і не може бути в митрополичій церкві патріарха. В православному світі Філарета називають колишнім митрополитом Київським. Саме у владних амбіціях ховаються нинішні конфлікти УПЦ», — прокоментував релігієзнавець.

Дмитро Горєвой вважає, що або Філарет і далі буде перебувати в Православній церкві України в статусі постійного члена Синоду, або піде на розкол.

«У мене враження, що до розколу Філарету не звикати. Адже 27 років жив у такій атмосфері. Зараз для нього найважливіше — очолювати церкву. Поведінка Філарета не дивує. Він завжди вирізнявся жагою до влади. По-іншому Філарет не мислить своє церковне життя», — сказав релігієзнавець.

Нагадаємо, Дмитро Горєвой також розповів про те, як Філарет порушує власні ж обіцянки.

Loading...