Новини » Світ 15 травня, 2019, 13:53
Болгарський новеліст пішов зі Спілки письменників через скандал про Крим

Болгарський новеліст Светослав Нахум, автор книги «Втеча з Криму», вийшов зі Спілки письменників Болгарії, протестуючи проти звинувачень у русофобстві.

Про це письменник розповів Укрінформу.

«Втеча з Криму» розкриває злочинну окупацію півострова росіянами.

Під час презентації твору в Софії посол України в Болгарії Віталій Москаленко високо оцінив твір.

«Події описані талановито, в художній спосіб викладено істину, і написане нікого не залишить байдужим». «Я вдячний Светославу Нахуму за його майстерність. Це є серйозна і важка за значенням книга», – додав дипломат.

Однак у Спілці болгарських письменників з цим не погодилися. Вони не хочуть виступати проти Росії і тому вирішили відмежуватися від організації заходу з презентації книги.

Як зазначив Нахум, «на жаль, реакція Спілки письменників і кількох членів болгарського ПЕН-клубу була дуже примітивною та ганебною».

«А декларація із засудженням від керівництва Спілки письменників є типовим підходом, показує гібридний стиль управління, маніпулює громадською думкою, ставлячи політичний контекст на користь режиму Путіна. Документ укладено в стилі декларації 1974 року цієї ж таки Спілки письменників, в якій тодішні її керівники засудили Олександра Солженіцина та його знаменитий «Архіпелаг ГУЛАГ». Сумним висновком є те, що сучасна декларація демонструє негативне ставлення до України та українського суверенітету, незалежності та європейського майбутнього для України», – наголосив письменник.

Додамо, в окупованому Криму утримують більш ніж півсотні кримських мусульман.

Читайте більше новин на тему: окупований Крим

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 18:39 :23