Новини » Політика 15 травня, 2019, 13:57
Активісти представили список «злитих справ НАЗК»: вимагають перезапуску органу
Національне агентство з питань запобігання корупції. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Національне агентство з питань запобігання корупції. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

15 травня представники Центру протидії корупції та Декларації під контролем презентували список справ Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), де є сумніви у якості роботи агентства.

Про це повідомляє прес-служба ЦПК.

Вони підібрали випадки, «у яких НАЗК допомогло корупціонерам уникнути відповідальності».

На думку активістів, усі ці факти свідчать про провалену роботу агентства і необхідність його перезапуску.

«Антикорупційної стратегії немає, перевірку на конфлікт інтересів застосовують за принципом «друзям – все, ворогам – закон», якісний державний контроль за фінансуванням політпартій не забезпечено, результатів роботи у сфері захисту викривачів немає, і головне – е-декларування було саботоване. Все це підтверджується конкретними фактами, які свідчать, що керівництво НАЗК замість роботи виконує політичні замовлення», – стверджує голова ГО «Декларації під контролем» Олександра Дрік.

Серед переліку фактів, зокрема, є приклад як агентство допомогло екс-нардепу Миколі Мартиненку врятувати від незручного прокурора у його кримінальній справі, або ж як НАЗК повірило, що 88 річна бабуся прокурора Дмитра Суса розсікає на Аudi Q7.

Загалом активісти виділили чотири розділи, у яких зібрали список справ:

  • таємні агенти – приклади того, як НАЗК дозволило «не подавати декларації понад 30 тисячам СБУшникам та військовим прокурорам»;
  • політичні замовлення – справи, у яких дії НАЗК «мають політичний характер та використання антикорупційного органу для своїх інтересів»;
  • могильник НАЗК – до цього розділу додали справи, що показують, як «НАЗК закриває очі на грубі порушення»;
  • роз’яснення для допомоги корупціонерам – такі роз’яснення «дозволяють чиновникам знаходити різні шпаринки, щоб не декларувати всі свої статки».

«Очевидно, що НАЗК має бути перезавантажене через звільнення керівництва. Для цього Верховна Рада має підготувати та ухвалити закон для перезапуску НАЗК. Крім того, на новому конкурсі потрібно залучати міжнародних експертів, голоси яких будуть обов’язковою умовою прийняття рішення на користь кандидата. Це зможе забезпечити необхідну прозорість та якість відбіркового процесу», – коментує член правління ЦПК Олена Щербан.

Національне агентство з питань запобігання корупції запрацювало 2016 року. НАЗК створювали як орган моніторингу діяльності чиновників і пов’язаних з ними корупційних ризиків для виявлення фактів корупції, конфлікту інтересів, невідповідності між доходами і способом життя тощо.

Читайте також: Це підстава для ліквідації безвізу, – політолог радить президенту Зеленському не втручатися у роботу НАЗК

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 21:32 :52