Новини » Політика 14 травня, 2019, 19:35
Зеленський опинився в пікантній ситуації, – Стецьків про ризики дострокових виборів
ZIK
ZIK

Зараз відбуваються маневри, адже парламент не хоче «помирати» раніше на 2 місяці, а новообраному Президенту вигідно апелювати до суспільства, звинувачуючи депутатів у затягуванні інавгурації.

Це зауважив народний депутат України попередніх скликань Тарас Стецьків у ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Політик вважає, що новообраному Президенту вигідно провести дострокові вибори, оскільки зараз він на піку популярності й розраховує отримати якнайбільшу фракцію. Але Зеленський потрапляє в дуже пікантну ситуацію, зауважив політик, адже якщо вибори будуть достроковими, то вони точно проходитимуть за старим законом, а отже мажоритарна складова не буде ніким прорахована.

«Питання строкові чи дострокові вибори – не так важливе, як правила, за якими вони проходитимуть, тобто за старим чи новим законом. Я б рекомендував не спішити з достроковими виборами, адже підстави – більш ніж сумнівні. Наразі ще немає встановленого факту відсутності коаліції, до того ж президенту не варто починати свою каденцію із судових процесів», – зазначив пан Стеціьків.

Натомість, підкреслив політик, більш правильно було б домовитися з діючим парламентом про зміну правил гри – виборчого закону на суто пропорційний із дозволом на блоки.

«Я погоджуюся, що краще проводити вибори в жовтні, адже вони дадуть більш об’єктивну картину. Але я впевнений, що до 27 травня, коли Верховна Рада отримає імунітет, спікер парламенту Андрій Парубій не дозволить провести інавгурацію.

Тому зараз відбуваються маневри, адже парламент не хоче «помирати» раніше на 2 місяці, а новобраному Президенту вигідно апелювати до суспільства, звинувачуючи депутатів у затягуванні інавгурації. Але команда Зеленського педалює тему дострокових виборів виключно з тактичною метою, адже так само не хочуть дострокових виборів», – впевнений Тарас Стецьків.

Як повідомляли, перший заступник голови Комітету з питань регламенту та організації роботи ВР Павло Пинзеник зазначав, що завтра, 15 травня, комітет збереться на планове засідання, де розглядатимуть усі подані альтернативні постанови щодо призначення терміну інавгурації Володимира Зеленського.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 09:56 :45