Новини » Політика 14 травня, 2019, 19:52
Загрози для інавгурації немає, – Андрій Стрижак про недовіру голові КСУ Шевчуку
ZIK
ZIK

Навіть якщо чинний голова КСУ буде звільнений із цієї посади, це не ставить під загрозу інавгурацію новообраного Президента України, оскільки судді КСУ відповідальні і знають, що потрібно відразу обрати нового голову, щоб не потерпала держава.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив голова Конституційного Суду України у 2007-2010 роках Андрій Стрижак.

Екс-голова КСУ, коментуючи інформацію щодо висловлення недовіри та імовірної відставки чинного голови КСУ Станіслава Шевчука та як це може вплинути на інавгурацію новообраного Президента України (нагадаємо, саме голова КСУ здійснює приведення до присяги новообраного Президента під час інавгурації), зауважив, що відставка голови КСУ можлива за однієї умови – якщо він подав заяву про відставку і її підтримали під час голосування дві третини конституційного складу КСУ. На сьогодні, зазначив він, наскільки відомо, такої заяви не було. Андрій Стрижак додав, що суд може розглянути недовіру як до судді, а не до голови. Та і рішення комісії – це ще не висновок суду, додав він.

«Але навіть якщо станеться так, що, уявимо собі, що він буде звільнений із посади голови КСУ, бо це право Конституційного Суду, це не ставить під загрозу інавгурацію, тому що КСУ призначить завтра чи післязавтра спеціальне засідання і призначить нового голову, і все буде нормально, вирішено відповідно до закону. Не думаю, що тут є загроза, тому що судді, які голосували або голосуватимуть за звільнення голови чи судді, відповідальні перед собою і знають, що потрібно тут же обрати нового голову, тому що від цього не повинна потерпати держава», – наголосив Андрій Стрижак.

Він припустив, що нового голову можуть обрати дуже швидко, протягом кількох годин. У разі, якщо голову КСУ не оберуть, ті ж повноваження виконує заступник або старший за віком суддя, додав Андрій Стрижак. Він уточнив, що це його думка, а ось у законі не прописано ситуацію, якщо в день інавгурації відсутній голова КСУ.

Нагадаємо, на спеціальному засіданні Конституційного Суду, на якому представники структури розглядали висновок Постійної комісії з питань регламенту та етики, більшість суддів проголосувала за висловлення недовіри чинному голові КСУ Станіславу Шевчуку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 13:56 :34