live

Забракло голосів: Рада провалила «антитютюновий» законопроект

Листівка з інформацією про Законопроект №4030а. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН
загрузка...
загрузка...

Народні депутати відхилили проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо захисту громадського здоров'я від шкідливого впливу тютюнового диму).

За ухвалення проекту закону № 4030а, відправлення його на доопрацювання у профільний комітет або ж суб’єкту законодавчої ініціативи під час пленарного засідання ВРУ 14 травня, яке транслює телеканал ZIK, забракло голосів.

Законопроект має на меті захист населення від шкідливого впливу тютюнового диму, зокрема, збільшити кількість місць без тютюнового диму, та ліквідацію прогалин у чинному законодавстві України.

Голова Комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець повідомила, що, за даними досліджень Оксфордського університету, 85 тисяч українців щороку помирають від хвороб, які викликані тютюнопалінням.

«Із півмільйона щорічних смертей від серцево-судинних захворювань 12%, а це понад 50 тисяч, є наслідком вживання тютюну. 80% передчасних смертей від серцево-судинних захворювань можна уникнути, якщо контролювати чотири основні фактори ризику – вживання тютюну, вживання алкоголю, нездорове харчування та фізичну бездіяльність», – заявила нардеп.

З її слів, згідно з результатами досліджень, в Україні курцями є 23% серед дорослих та 14% серед дітей.

Ольга Богомолець повідомила, що завданням законопроекту є посилення протидії негативному впливу тютюну на здоров’я населення насамперед через обмеження реклами та розширення громадських місць, де заборонено курити.

Проте під час голосування обранці не підтримали проект закону, тож його було відхилено.

Нагадаємо, 14 травня активісти біля будівлі Верховної Ради влаштували акцію із закликом ухвалити антитютюновий законопроект №4030а.

Як повідомляли раніше, Комітет з питань охорони здоров’я рекомендує Верховній Раді підтримати у першому читанні законопроект № 9073-1, яким пропонується заборонити смакові добавки не тільки в сигаретах, а й у тютюні для самокруток і сигариллах.

Loading...
Loading...
Loading...