Новини » Політика 14 травня, 2019, 12:02
Якщо ВР не визначиться з датою інавгурації, Парубій з Зеленським можуть це зробити самостійно, – Пинзеник
ZIK
ZIK

Завтра регламентний комітет ВР збереться на планове засідання, де розглядатимуть усі подані альтернативні постанови щодо призначення терміну інавгурації. Зараз таких є з п’ять. Було б логічно, якби парламент у четвер таки визначився з датою інавгурації, адже це питання уже набуло надто великого резонансу.

Про це у кулуарах парламенту розповів народний депутат України, перший заступник голови Комітету з питань Регламенту та організації роботи ВР Павло Пинзеник, трансляцію вів телеканал ZIK.

Він наголосив: парламент дає два тижні на реєстрацію альтернативних постанов. Однак, саме їх подання нардеп вважає «не надто грамотним ходом». Адже вони стосуються установчої та організаційної функцій парламенту – до такого альтернатива не передбачається.

«Це призводить до того, що продовжується реєстрація таких альтернативних постанов. Зараз їх уже не менш як п’ять. З іншого боку, маємо ситуацію, коли будь-яке зволікання з розглядом таких проектів постанов однозначно сприйматиметься, як якась політична гра. Я категорично не бажав би бути втягненим у будь-яке обговорення політичних інтриг чи скандалів, пов’язаних з датою інавгурації», – зізнався Пинзеник.

Тож він зазначив: пропонуватиме комітету завтра провести планове засідання. Сподівається, що до того часу орган отримає останні дві зареєстровані постанови.

«Що стосується інших дат засідання комітету, пропоную усім керуватися лише перевіреною інформацією. Жодного засідання комітету на 9 ранку сьогодні не планувалось. Не знаю, звідки це взяли», – підкреслив депутат.

Водночас він розповів: якщо жодна постанова не набере достатньої кількості голосів, за регламентом, Голова ВР може сам призначити дату інавгурації, консультуючись з новообраним президентом.

«З іншого боку – можливе внесення ще якоїсь альтернативної постанови за ініціативою політичних сил, які володіють більш як 226 голосами у ВР. Я допускаю обидва варіанти», – зазначив Пинзеник.

Він розповів: існують різні постанови щодо дати інавгурації – від 17 до 20 травня.

«Вчора на засіданні фракції було сказано, що «Народний фронт» внесе проект постанови про призначення дати інавгурації на 28 число. Про це сказав заступник голови фракції Тетерук. Однак, я не знаю, чи ця постанова зареєстрована», – зізнався депутат.

Окрім того він підкреслив: вважає логічним, якщо депутати у четвер таки визначаться з датою інавгурації.

«В середу збереться регламентний комітет, тож вважаю, що було б логічним в четвер зняти це питання, бо воно набуває вже надто великого резонансу. Але це вже питання, швидше, до керівництва ВР і лідерів фракцій», – підкреслив Павло Пинзеник.

Як повідомлялось раніше, сьогодні у Верховній раді зареєстрували ще один проект постанови про інавгурацію Зеленського. Народний депутат від фракції Блок Петра Порошенка Володимир Курінний запропонував урочистості 17 травня.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 00:35 :16