Новини » Економіка 14 травня, 2019, 18:12
Як визначити фактичну кількість пільговиків, – економіст радить створити єдиний реєстр
ZIK
ZIK

Без створення в Україні єдиного реєстру отримувачів всіх видів соціальної допомоги оцінити реальні витрати і визначити фактичну кількість пільговиків неможливо.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин.

Експерт, коментуючи запитання щодо монетизації пільг і субсидій,  а також імовірного скорочення кількості їх отримувачів, зауважив, що спочатку відбудеться верифікація пільговиків, і має бути створений в Україні єдиний реєстр отримувачів всіх видів соціальної допомоги. З його слів, тоді буде значно легше визначати, хто має право на отримання певних пільг.

«Уже сьогодні є приклади, коли люди відмовляються від субсидій, бо вони мають належні пільги, які повністю перекривають необхідні їм платежі. Допоки не буде єдиного реєстру, оцінити реальні витрати і фактичну кількість цих пільговиків неможливо», – сказав Олег Пендзин.

Щодо ймовірності скасування певних пільг, експерт нагадав, що в Конституції України є норма, яка вказує, що будь-який наступний законодавчий акт не може погіршувати соціальний статус людини.

«Як правило, в державному бюджеті визначається перелік тих витрат, які будуть протягом наступного року. Як правило, багато законодавчих актів із визначеними витратами обходять стороною, бо на це немає грошей, тобто виділяються суми не в повному обсязі фінансування того, що передбачене законами», – додав Олег Пендзин.

Нагадаємо, з березня, в Україні почали видавати субсидію готівкою.

Як повідомляли, у Мінсоцполітики пояснили, що робити з переплатами за субсидії.

Раніше газопостачальники висловлювали побоювання, що субсидії готівкою підуть не на комуналку, а на інші цілі.

Згодом стало відомо, що рівень розрахунків серед отримувачів субсидій за надані комунальні послуги, зокрема в Києві, становить 75%.

Додамо, за новим законом про ЖКГ, боржникам уже за травень почнуть нараховувати пеню. Досить буде протермінувати виплату лише за один місяць.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 12:12 :34