Новини » Львів 14 травня, 2019, 13:01 блоги
Як бібліотеки із книгосховищ перетворилися на центри дитячого й дорослого дозвілля
Оксана Думанська
письменниця, перекладач

Незабаром у Львові визначать найкращого українського читача або читачку. І тому скажу своє слово про те, як бібліотеки із книгосховищ перетворилися на центри дитячого й дорослого дозвілля, куди приходять мами з немовлятами і студенти з курсовими.

Я бачу в цьому дуже «ефектний» та «ефективний» ефект, який виявиться не завтра й не позавтра, а значно пізніше, коли ці діти народять своїх дітей, підуть у науку чи в підприємництво, чи в культуру, чи в політику... Тому що бібліотеки зараз відіграють надзвичайно потужну роль у формуванні дитячого світогляду. Якщо в школі все скуте програмою – то тут читачі вириваються на простір, в якому можна бути вільним. Недарма у Позитив-бібліотеці «Промінчик» самі школярі формують свої запити: от захотіли мистецькі теми – і бібліотека зорганізувала зустріч. А опісля зустрічі – нове прохання: хочемо ще такого... Можна, звісно, поставитися формально і сказати «ніт», наступного разу ми вам запропонуємо інше, проте чи діти для бібліотек – чи бібліотека для дітей?

Такі ж гнучкі у проведенні різних зустрічей і у Львівській Обласній Дитячій бібліотеці, що на Винниченка, 1 – буквально за кілька листів електронкою було вирішено, коли приїдуть в гості творці єдиного підліткового журналу «Однокласник», які потім побували і в коледжі УАД, і в самій УАД, і в Обласній юнацькій...

Гамірні дні і в ЦБС на Окуневського – один гурт дітей пішов, інший прийшов: і щоразу це не просто ігри-забави, а РОБОТА, в якій кожен може виявити свої здібності. 

Тішить, що є бібліотеки абсолютно нові, як у Рясному, де і доступ до полиць, і комп’ютери – куди ж без них, і зала для зустрічей. Чи не вперше за багато років бібліотеки ремонтують – це пережили на Винниченка,1, в «Промінчику», а в плані і бібліотека «Під Замком», і інші приміщення, які пристосували до бібліотек.

Бібліотеки – як сполучна тканина між шкільною освітою і тим, що дитина сприймає в родині. Зі школи вона приносить батькам успіхи чи невдачі, а з бібліотеки – щось новеньке, чого нема в школі. Якось так...

Коли з усіх районів області збираються бібліотекарки на наради, мені здається, що я всіх знаю))). І знаю те, як вони докладаються, щоби діти-читачі зростали у своїх інтелектуальних та творчих запитах. А успіхи письменників – це теж наслідок того, що в бібліотеках збагатили фонди.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 13:35 :57