Новини » Політика 14 травня, 2019, 11:07
Волонтер закликала проводити соціальні виплати українцям з ОРДЛО
ZIK
ZIK

Чому нікого не хвилює, коли матір-алкоголічка, яка народила дитину, але не приділяє їй час, отримує виплати, які згодом пропиває? У цей же час матір, яка живе на прифронтовій території з окупованого боку і не має можливості виїхати на підконтрольні Україні території, не може отримувати виплат без довідки переселенця.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK розповіла волонтер Леся Литвинова.

Вона підкреслила, що Україна вже втратила момент, коли варто було показати людям, які залишились на окупованих територіях, що держава про них пам’ятає.

«У цьому була одна з ключових помилок. Дуже багато уваги приділялось військовим, і це правильно. Натомість практично не приділялась увага мирним українцям, які залишились на тих територіях. Наскільки я пам’ятаю, за перші два роки війни не було жодного звернення жодного крупного політика до тих, хто залишився там», – зазначила волонтер.

З її слів, не було навіть елементарних людських звернень, що, мовляв, ми вас пам’ятаємо, ви наші громадяни, ми не можемо сьогодні нічого зробити, але знаємо, що ми з вами одна країна.

«Був жахливий прорахунок і жахлива помилка, пов’язані з довідками переселенця, розповідями про «пенсійний» туризм, «фальшивих» переселенців та все інше», – переконана Леся Литвинова.

Крім того, вона наголосила, що, попри все, навіть у Києві багато людей не пов’язують свого життя з Україною, тому не варто ділити людей на тих, хто має право на соціальні виплати, і тих, хто не має.

«Чому матір-алкоголічка, яка народила дитину, але не приділяє їй час, отримує виплати, які згодом пропиває? Нікого це особливо не хвилює. Натомість мати, яка народила дитину у прифронтовій зоні з того боку і яка не має можливості виїхати сюди, не отримує виплат, поки не отримає довідку переселенця», – запитує волонтер.

Вона також наголосила, що починаю чи з 2014 року, усі кричали про те, що соціальні виплати і виплати для переселенців – це різні речі.

«Що таке виплати для переселенців? Це компенсація за комунальні послуги і оренду житла. Ці гроші справді повинні отримувати ті, хто виїхали з ОРДЛО і живуть тут. Цих можна перевіряти. Якщо людині ці гроші принципові, їй доведеться іти на певні кроки, аби довести, що вона тут», – розповідає Литвинова.

Натомість вона наголошує, що людина, яка живе на окупованих територіях, але має можливість раз у півроку виїхати на підконтрольну територію, щоб отримати пенсію чи виплати на дитину, повинна мати право це зробити.

«Це також громадяни нашої країни. Якщо ми почнемо ділити на тих, хто проукраїнський і не проукраїнський, то давайте вже ділити всю країну. Чим відрізняються люди з Західної України, що їздять на заробітки в Москву, а їх дружини тут отримують виплати на дітей? Давайте за це позбавляти їх виплат», – резюмувала волонтер.

Нагадаємо, екс-депутат Держдуми Російської Федерації Ілля Пономарьов розповів українцям з ОРДЛО, які «переваги» на них очікують з російським паспортом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 03:13 :08