Новини » Суспільство 14 травня, 2019, 11:30
Україні бракує Інтернет-баз волонтерів, які б могли допомагати благодійним організаціям, – Литвинова
ZIK
ZIK

У всьому світі волонтер – це людина, яка займається чимось у вільний від роботи час, не отримуючи за це винагороду. В Україні теж є люди, які допомагають, але немає швидкого алгоритму для залученням населення під велике завдання. Дуже бракує закордонного досвіду, де існують благодійні фонди, які мають свій робочий штат працівників, але через онлайн-бази долучають ще тих, які у певні години можуть виконати конкретну роботу.

Про це в ефірі програми «Гра у класику» на телеканалі ZIK говорила волонтерка Леся Литвинова.

«В Україні до Майдану волонтерами були люди, які опікувалися тваринами, їх ще називають зооволонтерами. Вони займалися котами і собаками і з початків течії були найактивнішими. Тому що у них вже було сформовано якесь коло спілкування і вони розуміли алгоритм, як можна швидко підтягнути велику кількість людей під велике завдання», – сказала Литвинова.

Також, за її словами, були ті, хто допомагали дитячим будинкам та старшим людям в будинках пристарілих.

«З початку Майдану більша частина суспільства намагалась якимось чином бути дотичною до подій. Звісно, не всі могли взяти безпосередню участь. Хтось допомагав грошима, логістикою, хтось в інформаційній частині. І всіх цих людей почали називати волонтерами, але це неправильно», –  вважає вона.

На її думку, волонтерський рух не може бути безкінечним і тривати роками. Адже війна вже триває п’ять років, а люди не можуть все покинути і увесь свій час безкоштовно присвячувати лише допомозі. І тут міг би допомогти закордонний досвід, зокрема, Сполучених Штатів Америки чи інших країн.

«Рік тому на запрошення Держдепартаменту я і колеги відвідали США, щоб подивитись, як працює волонтерство на різних рівнях. Там, так як і у нас, кого треба «водять за руку», бігають з людьми по різних інстанціях і займаються соціалізацією тих, хто не може цього зробити. Але також там працює трішки інший принцип, коли держава на аутсорси дає шматок роботи благодійним фондам і неприбутковим організаціям», – зазначила Литвинова.

Вона розповіла, що кожен благодійний фонд має свій робочий штат працівників і план роботи, а також долучаються і волонтери. Тобто є кістяк, який працює, і люди, які приходять для того, щоб виконати якусь нескладну роботу руками, допомогти з оформленням документів, чи попрацювати водієм.

«Мені показали в США чудову програму, де в одному із штатів є волонтерська база. І я не можу зрозуміти, чому у нас досі ніхто її не запустив. Тому що ідея, в принципі, лежить на поверхні. Йдеться про Інтернет-платформу, на яку можна зайти і зареєструватись, вказавши, наприклад, що у вівторок, четвер і суботу, з 14-ї до 15-ї я можу навчати англійської мови дітей. А в понеділок з 13 до 17 я можу перевозити вантажі на вантажівці. Один раз на місяць можу порахувати сімейний бюджет родині, яка з цим не може впоратись», – прокоментувала вона.

 «Нам дуже бракує оперативності з пошуку осіб, які б могли допомогти. Я не встигаю, бо сьогодні зранку я, наприклад, розвантажую машину, завтра пишу лист в посольство, післязавтра сварюся з якимось головним лікарем, а ще пізніше домовляюсь, з якимись контрабандистами, котрі мені привезуть рідкісні ліки. Але так не повинно бути, бо одна людина не може займатися всім і одразу. Ми не навчилися все розділяти і залучати людей із зовні, на якісь разові акції», – додала Литвинова.

Нагадаємо, 8 квітня у ДТП під Києвом загинув генеральний директор однієї з найбільших українських агропромислових компаній Allseeds Володимир Слабовський. З початку війни він скеровував великі ресурси на допомогу українським воїнам.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 12:59 :14