Новини » Світ

Суд в Росії продовжив арешт сімом кримськотатарським активістам

Суддя Ленінського райсуду Ростова-на-Дону Володимир Барвін продовжив на три місяці, до 15 серпня, термін арешту в СІЗО кримськотатарському волонтеру Шабану Умерову, громадському захиснику Різе Ізетову, волонтеру і активісту Руслану Сулейманову, обвинувачених по другій сімферопольській «справі Хізб ут-Тахрір».

Про це Крим.Реаліі повідомили активісти, які були присутні на судовому засіданні.

Представники російської ФСБ і прокуратури наполягали на утриманні обвинувачених під арештом в СІЗО. Вони заявили, що перебуваючи на волі, фігуранти справи «можуть сховатися від слідства і суду, загрожувати свідкам, знищити докази» або ж «продовжувати займатися протиправною діяльністю, що зазіхає на громадську безпеку». Доказів своїм побоюванням обвинувачення не надало.

Захист клопотав про будь-який інший запобіжний захід, не пов’язаний з утриманням в СІЗО, зокрема, про домашній арешт за місцем проживання.

Обвинувачений Шабан Умеров, виступаючи на суді, заявив, що вважає себе «законослухняним громадянином», який «нічого не порушував». Він зазначив, що має «проблеми з серцем, хребтом і легенями». Умеров додав, що вважає депортацією те, що його перевезли з Криму на сотні кілометрів від того місця, де він проживає.

Інший обвинувачений Різе Ізета сказав суду, що у нього немає бажання ховатися від російського слідства і що його дружина лежить зараз в пологовому будинку, в Криму знаходяться всі дорогі йому люди.

Раніше Таганрозький міський суд в Ростовській області Росії продовжив запобіжний захід чотирьом фігурантам другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір», затриманих під час масових обшуків в Криму 27 березня. Сейран Муртаза, Енвер Аметов, Меджіт Абдурахманов і Рустем Сейтхалілов будуть перебувати в СІЗО до 15 серпня.

Співробітники ФСБ, МВС Росії і Росгвардіі 27 березня провели в Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, в тому числі активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність». Всього було затримано 24-х активістів.

Обвинуваченими у цій справі проходять 25 кримських татар, 23 з яких вивезено в СІЗО Ростова-на-Дону, Таганрога і Шахти, один – Раім Айвазов – поміщений у СІЗО Сімферополя, ще один – Едем Яячіков – зник, його місцезнаходження невідоме з 27 березня.

Раніше представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір засудив арешт активістів «Кримської солідарності» після масових обшуків 27 березня в анексованому Криму, закликав до їх негайного звільнення з російського СІЗО.

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що заклики представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлема Дезіре звільнити заарештованих активістів «Кримської солідарності», громадянських журналістів в Криму викликають «подив».

 

Loading...