Новини » Світ

Санкції проти «Північного потоку – 2»: Американські сенатори підготували законопроект

Американські сенатори Тед Круз (республіканець від штату Техас) і Джин Шахін (демократ від штату Нью-Гемпшир) підготували законопроект, що передбачає введення санкцій проти компаній, що беруть участь в прокладці російських морських трубопроводів, в першу чергу «Північного потоку – 2».

Про це повідомив у понеділок журнал Foreign Policy, в розпорядженні якого опинився попередній варіант цього документа, інформує Сегодня.

Сенатори пропонують заборонити в’їзд на територію США і заморозити фінансові активи в цій країні осіб, які продають або здають в оренду морські судна для будівництва «Північного потоку – 2». Крім того, цілий ряд обмежень пропонується ввести проти тих, хто надає фінансову або технічну підтримку, а також забезпечує страхування таких суден.

Американські законодавці пропонують звернути особливу увагу на діяльність двох будівельних компаній – швейцарського підрядника Allseas і італійської фірми Saipem, що займаються укладанням труб для «Північного потоку – 2».

Як повідомив журналу один з помічників сенатора-республіканця, знайомий з ходом роботи над законопроектом, за зразок було взято минулі дії США, спрямовані на підрив нафтового експорту Ірану.

США виступають категорично проти нового газопроводу з Росії до Європи. Вашингтон неодноразово погрожував ввести санкції проти проекту і його європейських учасників. Американська влада раніше заявляла, що сама має намір поставляти в Європу скраплений газ.

Нагадаємо, в середині квітня 2019 року Датське енергетичне агентство отримало заявку на будівництво «Північного потоку – 2» по третьому маршруту, який проходить у виключній економічній зоні країни на південь від острова Борнхольм.

У разі, якщо Копенгаген заборонить прокладати трубопровід через територіальні води Данії, здійснення російського проекту виявиться більш дорогим.

«Північний потік – 2» повинен пройти по Балтійському морю, з’єднавши постачальників в Росії з споживачами в Європі в обхід України, його протяжність складе більше 1,2 тис. км. Передбачається, що пропускна здатність газопроводу складе 55 млрд кубометрів газу в рік. Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро. Партнери по проекту: «Газпром», Engie, OMV, Shell і дві німецькі компанії – BASF і Uniper.

 Loading...